Хто переміг на Studway Awards 2019

64 (1)

Цього року темою Studway Awards була екологія та свідоме споживання. Тож розповідаємо про проєкти переможців і доводимо: не Ґретою Тунберґ єдиною!

Ольга Харасахал, м. Київ. Переможниця в номінації «Медицина»

Ольга розробила нову методику ранньої діагностики метастазів меланоми. Вона дає змогу за аналізом крові виявити початок процесу утворення метастазів і достовірно спрогнозувати розвиток хвороби. Але це ще не все! Щоб відтворити свою методику на практиці, Ольга створила спеціальний пристрій – апарат для вакуумної фільтрації крові. Його собівартість – 30 тисяч гривень, тимчасом як американський аналог коштує близько мільйона доларів. Це робить вартість аналізу для однієї людини аж у 100 разів меншою! Утім, технологія Ольги зовсім не поступається за якістю, і навіть простіша. Уже два роки її використовують в онкоцентрі Маріуполя, де Ольга з 14 років була волонтеркою і паралельно займалася своєю розробкою.

Реклама

Андрій Горбонос, м. Дніпро. Переможець у номінації «Науковий проєкт»

Андрій Горбонос, м. Дніпро. Переможець у номінації «Науковий проєкт» Studway Awards

Андрій Горбонос, м. Дніпро. Переможець у номінації «Науковий проєкт» Studway Awards

Андрій разом зі своїм науковим керівником розробив речовину, що має покращити властивості суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Може, звучить не дуже зрозуміло, але це надкрута штука! Річ у тім, що вона вирішує головну проблему сучасних електрокарів – використання літієвих батарей. Виявляється, що в разі аварії такі батареї вибухають! Та ще й виробляють при цьому лужний аерозоль, дихати яким смертельно небезпечно. А от розробка Андрія не вибухає, не виробляє аерозолю і має у 20 разів більшу електроємність, ніж така сама літієва батарея.

І це ще навіть не все – із цієї речовини також можна робити пігменти темно-синього та темно-зеленого кольорів у 2 – 2,5 рази дешевше. Ну і як тобі таке, Ілон Маск?

BaBulochka, м. Київ. Переможці в номінації «Соціальний проєкт»

BaBulochka, м. Київ. Переможці в номінації «Соціальний проєкт» Studway Awards

BaBulochka, м. Київ. Переможці в номінації «Соціальний проєкт» Studway Awards

Це онлайн-пекарня, створена київськими студентами. БаБулочка – це не просто назва, адже булочки тут справді печуть бабусі, до того ж за власними рецептами! Слоган пекарні: «Ти точно поїв?». І якщо раптом ні, то БаБулочка знає, як це виправити: коричні булочки, пироги з кропивою або кульбабами, горішки зі згущеним молоком, домашнє печиво – усе це приготовлене з теплом і любов’ю.

А ще частину коштів з продажу команда передає на допомогу іншим бабусям і дідусям.

!?ШОЦЕ, м. Київ. Переможці в номінації «Освіта»

!?ШОЦЕ, м. Київ. Переможці в номінації «Освіта»

!?ШОЦЕ, м. Київ. Переможці в номінації «Освіта»

Усі ми знаємо, як це – помирати від нудьги, щомиті поглядаючи на годинник: ну скільки там уже до кінця пари? Ми знаємо, а от чуваки зібралися і вирішили: досить це терпіти! І створили проєкт, що ламає стереотипи про нудну освіту в універі. Їхні лекції не лише не прогулюють, а й їдуть на них з усіх куточків столиці! У !?ШОЦЕ кумири українських студентів розповідають їм цікавенні, і головне – реально корисні речі, про які вони завжди хотіли дізнатись. Лекція від KYIVSTONER’а в червоному корпусі Шеви? Ні, це не сон, це – !?ШОЦЕ.

Борис Карпутін, Карина Білогубкіна і Наталя Регеда, м. Харків. Переможці в номінації «Інженерія»

Переходь на темний бік! Але тільки освітленим тротуаром! Освітленим спеціальною люмінесцентною плиткою або бруківкою, що розробили харків’яни. Вона забезпечує світіння в темряві, не використовуючи енергоресурсів.

Аналогічні продукти вже існують, але саме ця плитка коштує втричі менше і при цьому міцніша та не втрачає ефекту світіння. Річ у тому, що зараз плитку просто вкривають люмінесцентним шаром, який швидко стирається. Для своєї ж плитки наші переможці розробили спеціальний склад, у якому вже міститься сяючий матеріал, тому під час експлуатації ефект не втрачається, а світіння може бути будь-якого кольору.

Цей проєкт може назавжди вирішити проблему неосвітлених вулиць, парків, пішохідних зон і зробити тротуари безпечнішими.

Дмитро Соломянюк, м. Київ. Переможець у номінації «Екологія»

Дмитро Соломянюк, м. Київ. Переможець у номінації «Екологія»

Дмитро Соломянюк, м. Київ. Переможець у номінації «Екологія»

Дмитро – студент першого курсу інженерно-хімічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського. Він є автором унікального методу боротьби зі сміттєзвалищами та пластиковими відходами. Метод полягає в тому, щоб віддати цю справу в руки природи. Чи радше не в руки, а роти, і не природи, а бактерій – дивовижних бактерій, що можуть розкладати пластик. Як каже про них Дмитро: «Цікаві мікроорганізми, які думають, що plastic is fantastic».

Основною ідеєю було створення методу поширення цих бактерій із мінімальними витратами та створення умов для їхньої кращої адаптації. Для цього Дмитро створює капсулу, яка надаватиме захист бактеріям від різних чинників, і у якій вони матимуть достатньо їжі.

Sensorama Academy, м. Київ. Переможці в номінації «Культура»

культураМузеї – це не лише нудні експонати, вкриті пилюкою. Так вважають творці Sensorama Academy – освітньої платформи для підготовки фахівців з віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей. Навчання в Академії проходило у форматі проєктів, курсів, лекцій і воркшопів. На курсі «Створення цифрових імерсивних інструментів для музеїв» навчалися культурологи, IT-розробники, дизайнери і 3D-фахівці. За 2,5 місяці студенти навіть створили чотири проєкти для національних музеїв: NAMU AR, «П’ять вимірів війни», «Радіація: Історія Чорнобиля» та VR Media Art. В усіх команд була спільна мета: зробити колекції та експонати музеїв зрозумілішими, щоб відвідувачі та дослідники легше, глибше та свідоміше занурювалися в культурний та історичний контекст.

Home Mappy, м. Миколаїв. Переможець у номінації «Технології»

технології (1)Це додаток, що допомагатиме людям зі слабким зором знаходити потрібні речі у себе вдома. Для цього потрібно лише натиснути кнопку і сказати, що потрібно знайти, а потім камерою обвести кімнату. Тоді Home Mappy підкаже не тільки, де саме розташований предмет, але й як до нього дістатись.

Катерина Уварова, м. Харків. Переможниця в номінації «Підприємництво»

підприємництво3,14 BAN – це соціальний проєкт харківського бренду одягу NADENU. Почалося все з того, що в NADENU завалялося декілька вже непотрібних рекламних банерів. Такі банери складаються із сітки ПВХ і вінілових полімерів, що робить їх надзвичайно міцними та, на жаль, не екологічними. Один банер може розкладатися до ста років!

Тому в NADENU вирішили не викидати їх, а перетворювати на нові речі: шопери, чохли для смартфонів, ноутбуків та багато іншого. Завдяки своєму незвичайному матеріалу вони довговічні, не промокають і мають унікальний дизайн.

Місія 3,14 BAN – це формування культури свідомого споживання. Вони щиро сподіваються, що зроблять нашу планету чистішою. А ми не маємо в цьому жодних сумнівів!

Також під час церемонії нагородження відзначили роботу Назарія Дороша «Ukraine is my home» – відеоролик, який зробив вагомий внесок у популяризацію визначних місць України, які потребують уваги.

Партнерами цьогорічного свята стали: освітня агенція «Карандаш», молочна компанія «Галичина», школа дизайну і програмування Projector, юридична фірма «єПраво», AIESEC та інші.

Фото: Владислав Поливяний, Марія Дмитрієва

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus