Перебування школярів перед екранами на карантині зросло на 500 %

igor-starkov-s4GL0XwPSIU-unsplashПід час дистанційного навчання школярі багато часу проводять перед моніторами. Згідно з дослідженням, екранний час українських школярів зріc на 500%.

Щоб з’ясувати це, експерти неприбуткової організації «Батьки разом» опитали понад 3 тисячі українських родин.

Виявилось, що кількість школярів, які проводили перед екранами понад 6 годин на день зросла удвічі. Тепер діти проводять майже весь день, за комп’ютерами та в телефоні, – зазначають автори дослідження.

Це може мати негативний вплив на здоров’я дітей, – попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я.

У 2019 році ВООЗ оприлюднила рекомендації для батьків. Згідно з ними, екранний час для малюків має бути нульовим, а для дітей віком від 2 до 5 років має становити годину-дві.

Для підлітків обмежень немає, але експерти вказують на зв’язок між надмірним використанням електронних пристроїв та депресією.

Як зазначають науковці, більшого занепокоєння викликає не час перебування перед монітором, а контент, який дивляться діти.

«Найбільш популярні платформи – не є освітніми. Це YouTube(використовують 80 % дітей), Netflix (50 %) і Тік-Ток (50 %)», – розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

Оскільки українські школярі раніше пішли на канікули через нові спалахи Covid-19, то експерти прогнозують, що час за телефоном та комп’ютером ще більше зросте.

Нагадаємо, раніше вчені дослідили, що дистанційне навчання менш ефективне, ніж традиційне.

Джерело: Освіта.ua

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus