Penta Scholarship: стипендія на освіту в Словаччині

students

Умови участі й виші-партнери українсько-словацького проекту для студентів

Уже третій рік поспіль українські випускники отримають стипендію Penta Scholarship на навчання в словацьких вишах. Проект є успішною ініціативою фонду Penta Foundation, який цьогоріч профінансує навчання для 10-15 майбутніх стипендіатів.

Цей матеріал – другий з трьох партнерських текстів, опублікованих за підтримкою стипендійного проекту Penta Scholarship in Slovakia. У першому ми розказали про особливості навчання в Словаччині, а в наступному поділимося лайфхаками, що допоможуть зробити освіту комфортнішою.

Про Penta Scholarship

Penta Investments плідно працює вже понад 20 років. Починаючи з 2002, фонд виділив понад 3,5 мільйонів євро на проекти з розвитку спорту, культури, науки та охорони здоров’я. Ще одним пріоритетним напрямом роботи Penta Investments є освітні ініціативи, задля чого й створили стипендійну програму Penta Scholarship in Slovakia.

За весь час стипендіатами фонду стали 14 українців. Програма повністю профінансує здобуття наукового ступеня бакалавра чи магістра зі щомісячною стипендією для цьогорічних учасників проекту.

Найпопулярніші напрями переможців минулих років – медицина, міжнародні фінанси та фізмат. Ці програми мають попит у великої кількості абітурієнтів, зокрема й словацьких.

Щодо географії українських вступників, то вони представляють не тільки різні населені пункти, а й різні регіони держави: за три роки учасниками програми стали студенти із Черкас, Дніпра, Києва, Харкова, Львова, Донецька, а також Київської, Тернопільської та Хмельницької областей.

workspace

Умови для отримання стипендії

Учасники програми – випускники середніх шкіл та бакалаврату з українським громадянством, які мають змогу виконати всі умови вступу, передбачені вибраним університетом. У період з кінця травня до середини червня майбутні стипендіати пройдуть два етапи інтерв’ю з представниками проекту. За результатами співбесід переможці підпишуть угоду про дарування фондом стипендії.

Серед студентів, які виконали всі умови відбору, оберуть 10-15 аплікантів. Успішність учасників порівнюватимуть за результатами онлайн-співбесід із координаторами й попередніми академічними досягненнями. Журі братиме до уваги також рівень навчальної, професійної та соціальної активності, бали мовних сертифікатів IELTS або TOEFL.

Виші, які є партнерами програми

У 2018 році апліканти претендують на отримання стипендій для навчання на спеціальностях таких вишів:

  • Економічний університет у Братиславі – програма «Міжнародні фінанси»;
  • Університет імені Коменського в Братиславі – усі спеціальності факультету математики, фізики та інформатики;
  • Університет імені Коменського в Братиславі – програма «Загальна медицина» медичного факультету;
  • Словацький технічний університет у Братиславі – усі спеціальності факультету архітектури;
  • Словацький технічний університет у Братиславі – усі спеціальності факультету цивільної інженерії.

Ті, хто хоче навчатися словацькою мовою, можуть пройти інтенсивний курс при Словацькому технічному університеті в Братиславі: протягом двох семестрів вони опанують професійну лексику, яка пізніше знадобиться для навчання на вибраній спеціальності.

Дізнатися більше про Penta Scholarship та умови участі в проекті можна за посиланням. Координатори програми також відкриті до спілкування. Сконтактувати з ними можна за допомогою сторінки у Facebook або надіславши листа на електронну адресу marian.tarnavskyi@scholarshipinslovakia.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus