Назад у минуле: парк Шенборна на Закарпатті

парк

Забути про буденні справи, втекти від метушні та провести вихідні в унікальному історичному парку, де можна зустріти кельтського друїда. «Студвей» розповідає, як на кілька днів перенестись у минуле.

За 30 кілометрів від Ужгорода розташувався парк Шенборна, який по праву називають порталом між 2 епохами Закарпаття: Австро-Угорщиною та сучасною Україною. Це 12 гектарів зі спорудами та вулицями, що відтворюють XIX століття, коли Закарпаття було повноправною частиною Австро-Угорщини. Місцина приваблива не лише для любителів історії та краєзнавства. Тут запросто можна відчути всю «європейськість» регіону.

Хто такий Шенборн?

Парк Шенборна відкрили ще у 2013 році. Над реставрацією околиці трудилися цілих 3 роки. Затіяли все до 285 річниці із дня передачі закарпатських земель графу Францу Шенборну, сім’я якого свого часу була однією з найбагатших у Центральній Європі та володіла частиною земель із 1711 по 1944 роки.

Реклама

Символи й історичні деталі

Особливу увагу при відтворенні території приділяли історичним деталям. Чого вартий лише головний вхід – брама, на 2 баштах якої державні герби та прапори Австрії та Угорщини, а також своєрідні макети охоронців – солдатів інсбрукського піхотного полку та дебреценського гусарського полку.

Ще одна деталь – озеро Тур із невеликим острівцем по центру. Водойма має особливу форму – вона повторює контури кордону Австро-Угорської імперії у період її створення. На острів посеред озера можна дістатися на дерев’яному аристократичному плоті. Вода освічується 24 ліхтарями, які є певним символом часу (доби). І це, до слова, не єдиний приклад символізму, що збережений у парку.

парк

На острові посеред Туру росте сосна. Місце цього дерева на «карті» озера є сучасним Закарпаттям за часів Австро-Угорської імперії.

Гуляючи вулицями парку, ви також знайдете 7 унікальних ліхтарів, що символізують 7 днів тижня, та 12 невеличких мостів, кожен із яких відповідає певному знакові зодіаку. А ще 22 лавки, на яких встановлені герби держав, у складі яких перебувало нинішнє Закарпаття.

Розваги

Окрім усієї історичної метушні, в парку можна покататися на велосипедах, покуштувати смачну їжу, влаштувати пікнік та оглянути десятки екзотичних дерев. Якщо бажаєте ще більшої романтики – орендуйте аристократичну підводу з кіньми чи організуйте катання верхи.

До речі, підтримуючи традиції Ужгорода з його крихітними скульптурами, у парку встановили мініатюрного кельтського друїда.

парк

Як дістатися?

Парк Шенборна розташований у селі Тур’я Пасіка поблизу урочища Воєводино. Це Перечинський район Закарпаття, що за 30 км від Ужгорода.

Від Ужгорода до села курсують рейсові автобуси, що відправляються через кожні 1-2 години. Дорога вартуватиме приблизно 40 грн. Розклад можете знайти на сайті автобусних відправлень.

Вхід у парк безкоштовний.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus