Як отримати американську візу чи грін-кард

Як отримати американську візу чи грін-кард

Якщо єдине, що відділяє тебе від американської мрії – відсутність візи, то скоро відмовок не залишиться. Розповідаємо про всі подробиці отримання американської візи, а також пропонуємо ще один варіант – грін-кард (зелену картку).
8 кроків до американської візи
1
Оціни свої шанси на отримання візи
У тебе високі шанси, якщо:
– ти маєш роботу;
– рухоме або нерухоме майно;
– стабільний дохід, який б міг покрити витрати на перебування в США;
– гарну візову історію (кількість отриманих віз, відсутність негативних
даних у інформаційній базі тощо);
– ти вже був за кордоном.
Невеликі шанси в людей, які перебувають на утриманні (до прикладу, батьків) і мають «чистий паспорт» – тобто нікуди не виїжджали.
2
Перевір закордонний паспорт
Зверни увагу: термін дії паспорта має закінчуватися не менше ніж через шість місяців після запланованого перебування в США.
3
Визнач тип візи, яку хочеш отримати
Вони поділяються на імміграційні – для тих, хто хоче жити в Америці постійно, та неімміграційні – для тимчасового перебування (туристичні та робочі поїздки, візи для студентів і учасників програм обміну). Неімміграційні візи отримати легше, тому вони популярніші.
4
Заповни анкету DS-160
Для цього зайди на сайт Держдепартаменту США. На всі запитання потрібно відповідати англійською (окрім графи, де вказується ім'я та прізвище рідною мовою). Запитання неважкі – навіть якщо погано знаєш англійську, з перекладачем упораєшся легко. Варто зберегти та роздрукувати останню сторінку анкети: там є штрих-код, без якого не пустять на співбесіду.
5
Заповни візовий збір
Вони поділяються на імміграційні – для тих, хто хоче жити в Америці постійно, та неімміграційні – для тимчасового перебування (туристичні та робочі поїздки, візи для студентів і учасників програм обміну). Неімміграційні візи отримати легше, тому вони популярніші.
6
Запишися на співбесіду
Для цього потрібно створити профіль на сайті. Коли все заповниш і згенеруєш пароль, отримаєш доступ до системи. У лівій вкладці знайдеш опцію «Запис на співбесіду». Тут необхідно вказати номер паспорта, номер штрих-коду (пункт 4), номер квитанції за сплачений візовий збір (пункт 5).
7
Підготуй документи, які підтверджують зв'язок з Україною
Це може бути довідка з ВНЗ чи місця роботи, довідка з банку про рух коштів, свідоцтво про шлюб.
8
Пройди співбесіду
Варто прийти хоча б за півгодини. Із собою прихопи запрошення на співбесіду та файл Confirmation (підтвердження) з фото (обидва документи надішлють на електронну пошту після запису на співбесіду). Ці папери, а також паспорт і фото в електронному форматі (наприклад, на флешці), потрібно принести в прозорій папці.
Грін-кард: як отримати
Грін-кард (офіційна назва United States Permanent Resident Card) – це ідентифікаційний документ. Він підтверджує наявність дозволу на проживання в США в людини, яка не є громадянином цієї країни. А ще грін-кард дає змогу влаштуватися на роботу в Америці.
Щоб отримати грін-кард, потрібно взяти участь у спеціальній лотереї. Її проводять у країнах з мінімальним відсотком іммігрантів, щоб заохотити людей приїжджати до США.
Процес реєстрації
Зайди на офіційний сайт лотереї. Заявку можна подати лише через інтернет-сторінку.
1.
Перед заповненням анкети прочитай інструкцію (доступна як англійською, так і російською мовами).
Завантаж світлину. Фото має бути кольоровим, на світлому тлі, квадратної форми, зроблене не пізніше ніж півроку тому. Розмір – 600*600 пікселів.
Введи особисті дані та код перевірки.
Заповни анкету.
Отримай код підтвердження. Саме завдяки йому ти зможеш дізнатися результати.
Важливо: не подавай більш ніж одну заяву від свого імені. Таких хитрунів дискваліфікують.
2.
3.
4.
5.
6.
Процес реєстрації
Чекати. Заявки подаються в жовтні-листопаді, з листопада до травня триває відбір учасників і перевірка анкет. Усі заявки розділяють на шість груп, залежно від місця проживання – країни колишнього СРСР входять у європейський регіон. Усі регіони мають визначену виграшну квоту. Після цього програма присвоює заявкам випадкові номери: дата подання анкети значення не має, але від номеру залежить дата співбесіди у посольстві.
Далі анкети по порядку (відповідно до присвоєних номерів), перевіряють на дотримання вимог. Якщо анкета не підходить – вибуває. Процес припиняється тоді, коли виділена квота заповнюється. Після цього фото в анкетах перевіряють на дублікати (тому так важливо, щоб від однієї людини було не більше однієї заявки).
Наступний крок – перевірка, що триває до травня. У травні й оголошують результати. Інформацію знайдеш на сайті.
Співбесіда відбудеться лише після того, як ти зібрав усі необхідні документи, пройшов медичне обстеження й оплатив візовий збір. Спочатку – клятва про намір говорити правду й лише правду. Потім – кілька запитань про те, як ти брав участь у лотереї (порядок виконання всіх дій), як збираєшся облаштуватися в Америці.
Важливо: на співбесіді часто хочуть пересвідчитися в достовірності твого підпису в заявці. Тому попросять розписатися ще раз.
Пам'ятай! Грін-кард зобов'язує перебувати в США не менше шести місяців на рік. Якщо ти хочеш поїхати до Америки на місяць як турист, її анулюють.
Грін-кард: як отримати

Відомий мандрівник Максим Заселян поділився лайфхаками під час минулорічного «Мандри.форум»

«Найкраще записуватися на співбесіду о 8 ранку: тоді візові офіцери ще бадьорі й не роздратовані банальними запитаннями. Найчастіше документи, які потрібно підготувати до співбесіди, показувати не вимагають, але зробити це все одно потрібно. Можна не перекладати їх англійською.
Також не варто хизуватися чудовим знанням мови. Офіцери можуть вирішити, що ти хочеш залишитися в США, якщо так добре вивчив англійську. Не бери сумок або рюкзаків на співбесіду, з ними не пропустять до посольства. Якщо з тобою не буде друзів, які зможуть їх потримати, доведеться заплатити приблизно 30 гривень за камеру схову».

Микола Лацис, мандрівник, учасник фестивалю 1dollartrip:

«Коли вказуєш причину поїздки, обери реальний привід – конференцію, відкриття виставки. Відповідно, у графу, де вказується особа, що за тебе відповідає, впиши організатора заходу (якщо їдеш грати в азартні ігри у Лас-Вегасі – вказуй назву закладу). Це підвищує шанси на отримання візи, а підтвердження від організаторів не потрібні.
Коли я останнього разу подавався на візу, то вказав, що не маю доходів, продаю парасольки в Чехії, їду на виставку медичних товарів, а організатори за мене відповідають. І візу дали! Також не рекомендую платити компаніям, що гарантують супровід при подачі візи – будь-хто спроможний зробити це самостійно».

Мар'яна Мегединюк, учасниця програми
«Work and Travel»:

«Усе залежить від типу візи, яку отримуєш. Я отримувала J1, тому це поради конкретно про неї. На співбесіді звертають увагу на рівень мови: треба розуміти, про що тебе запитують і адекватно відповідати. Тим, хто бере участь у програмі Work and Travel,потрібно вивчити спеціальний памфлет, де вказані робочі права та корисні номери телефонів. Варто усміхатися й бути привітним, однак одягнися скромно. Декольте, яскравий макіяж – не для цього випадку.

Запитувати можуть різне: від того, де будеш працювати, до того, як дістався до посольства (на метро чи автобусі). Все залежить від візового офіцера й твоєї фортуни. Моя співбесіда тривала три хвилини: спитали, куди я їду, ким працюватиму, куди телефонувати в разі екстреної ситуації. Інших можуть розпитувати по півгодини. Усе дуже індивідуально.
Не найкраща ідея заучувати відповіді й говорити, як робот – це відразу помічають. Не варто говорити, що їдеш заробити гроші. Краще сказати, що це програма культурного обміну, тому ти хочеш побачити Америку та поділитися інформацією про Україну».
comments powered by Disqus