Науковці довели, що вища освіта викликає рак мозку

graduated

Британські та шведські науковці довели, що люди з більш високим соціально-економічним статусом (зокрема, освітою і доходом) частіше за інших страждають злоякісними пухлинами мозку.

Фахівці з Університетського коледжу Лондона дійшли такого висновку, проаналізувавши дані 4,3 млн громадян Швеції, які народилися між 1911 та 1961 роком.

Вони відстежили дані людей з 1993 по 2010 рік, з’ясувавши, що 7100 жінкам і 5700 чоловікам діагностували пухлину мозку. Потім дослідники вивчили фактори стилю життя людей, звернувши увагу на рівень їхньої освіти, сукупний дохід та сімейний статус.

Чоловіки з університетською освітою, яка тривала понад три роки, на 19% частіше захворіли на гліому (найбільш розповсюджений тип пухлини мозку, яка розвивається в основних опорних клітинах), ніж ті представники сильної статі, які мали лише 9 років середньої освіти за плечима.

Серед освічених жінок ризик був на 23% вищим. На 16% частіше у них діагностували менінгіому — пухлину, яка зароджується у тканинах, котрі покривають і захищають мозок та спинномозковий канал.

Дослідники зазначають, що не дивлячись на чітку кореляцію, причини подібного взаємозв’язку лишаються невідомими. На їх думку, виявлений взаємозв’язок може бути пов’язаний з кращим виявленням і реєстрацією рака серед людей з високим соціально-економічним статусом.

Фото: stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus