Освіта в Україні може бути іншою

ual2 (1)

В Україні є не лише традиційні заклади освіти. Для найактивніших – безліч можливостей, наприклад, Українська академія лідерства.

Ще тиждень тому я ходила по Парижу, танцювала у флешмобі біля Ейфелевої вежі й бачила Нотр-Дам за 34 години до пожежі. Вчора фінішував мій проект: близько 200 учасників бігли #щобнезабути на Забізі пам’яті українського «кіборга» Ігоря Брановицького.

Інтелектуальний, фізичний та емоційний розвиток, міжнародні експедиції і проектна діяльність – складові 10-місячної програми неформальної освіти Української академії лідерства. Це місце, де в кожного студента вкладають величезний обсяг часу, зусиль і фінансів (близько 10 000 доларів!) Усе для того, щоб кількість змінотворців зростала, а молодь вчилася брати відповідальність за себе і свою державу.

За 8 місяців навчання я вже бачилася з президентом Європейської ради Дональдом Туском, була в парламенті та Кабміні, віч-на-віч розмовляла з міністрами і їхніми заступниками. Тиждень жила в Ізраїлі й ледь не зустріла новий рік у літаку Тель-Авів – Бориспіль. Мрію освоїти тріатлон і зробити своє місто яскравішим.

Це захоплює, і ти не відчуваєш плину часу.

Ми навчаємося від сьомої до двадцять другої, слухаємо найкращих лекторів з усієї України, займаємося спортом, рефлексуємо і багато працюємо над проектами.

Для прикладу, я вивчаю історію та психологію стосунків, філософію і соціологію, анатомію та астрофізику, політологію і культуру мислення, бізнес і підприємництво. І це далеко не фініш…

Додаються регулярні заняття спортом із супертренерами типу Ironman’ів чи капітана української збірної «Ігор нескорених», полковника поліції Олександра Писаренка. Коли перед тобою люди з історії, знаходиш сили бігти далі.

ual1 (1)Уже минуло 8 місяців навчання, а відчуття – ніби кілька років. Важко пригадати, що було тиждень тому чи навіть учора. Все через насиченість: від зустрічі до зустрічі, від виклику до перемоги.

Ще раз закохатися в Україну й помітити людей навколо.

Узимку на вокзалі в Маріуполі я познайомилася з далекобійником із Черкас. Довго говорили про життя та реформу поліції. У харківському метро – з актором театру. У Луцьку – з дідусем, який палко підтримує Юлію Тимошенко.

Кожна зустріч розповідає про країну, те, що будувати нам. Про проблеми, про новини, про життєвий досвід. Позаду вже 20 областей.

А ще зі мною живуть однолітки з 19 різних регіонів України. Хто б міг подумати, що, наприклад, Ілля з Дніпра ніколи не чув про кутю?

Закохатися в Україну? Так, тобі не здалося. Уявляєш, у нас є унікальні стартапи й навіть привітні політики. 3D-конструктори Ugears співпрацюють із Disney, а волинська компанія Modern-Expo експортує стелажі для супермаркетів у понад 70 (!) країн світу.

У нас немає проблем: є тільки виклики.

Саме так! Твоє ставлення до негараздів прямо впливає на їх подолання. Так-ось у нас, уалівців, проблем немає: є тільки виклики, які нам під силу здолати!

ual3 (1)Хороша школа життя і безпечний перехід до дорослості.

В УАЛі я вперше вчуся контролювати свій бюджет. Уперше живу кілька місяців без батьків. І це прекрасно. А коли потрапляю в складні дорослі ситуації, в оточенні активних і креативних людей їх долати значно легше.

Ніколи не говори ніколи, або Неможливе стає реальним.

Ще 10 місяців тому я й подумати не могла, що бігтиму 3,5 чи 7 кілометрів кожного ранку. Або з радістю погоджуся жити в лісі три дні під час теренової гри. Чи просто листуватимусь у Facebook із заступником міністра молоді та спорту. Цей світ надто щільний, і коли ти чогось дійсно хочеш, усе сприяє цьому!

Відчути себе потрібним.

Останнє, але не менш важливе. Тут із кожним днем розумієш свою потрібність країні й людям. У мене є сила та енергія діяти й робити своє середовище (місто, країну, оточення) ще кращим.

До речі, нещодавно стартувала друга хвиля набору в Українську академію лідерства. І, якщо тобі 16-20 років, варто скористатися цим шансом. Заповнити заявку можна за посиланням.

Фото – Яна Мохончук, Олександр Заболотний

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus