Переваги й недоліки освіти в Німеччині

студенти

Із кожним роком серед студентів і школярів зростає попит на освіту за кордоном. Розуміючи, що за навчання у США, Великобританії чи, скажімо, Канаді доведеться викласти кругленьку суму, дедалі більше студентів шукають дешевшу альтернативу. Освітні програми Німеччини в цьому сенсі є особливо привабливими.

Не дивлячись на те, що німецькі університети славляться високим рівнем якості освіти, у 2014 році уряд Німеччини скасував плату за навчання у всіх ВНЗ країни. Регламент оплати шкільної освіти залишився без змін − вона може бути як оплачуваною, так і безкоштовною. Аби вчитися за держкошт у загальноосвітній школі, наприклад, у Берліні, учню доведеться добряче попрацювати. Але він навряд чи колись про це пошкодує.

Одним із найбільших плюсів закордонної системи освіти є те, що абітурієнтам не потрібно складати вступні іспити до вишу чи школи. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд. Для того, щоб бути зарахованим до одного із закладів Німеччини, необхідно отримати сертифікат, що засвідчує рівень володіння німецькою (DSH, TestDaF). Якщо ви не знаєте мову на відповідному рівні − не проблема. Практично в усіх університетах Німеччини є факультети, де навчання відбувається виключно англійською, а також програми, де студент може сам обирати мову викладання.

німеччина

 

Знання однієї з цих 2 робочих мов – англійської чи німецької – значно збільшує ймовірність вступу. Проте навіть той, хто їх не знає, має шанси навчатися безкоштовно. Завжди можна поїхати на підготовчі курси до Німеччини, вивчити мову, отримати за кордоном сертифікат і продовжити навчання в обраному університеті.

Показово, що після зарахування до німецького вишу студент починаєте абсолютно самостійне життя. Він має бути готовим до того, що доведеться самотужки складати розклад занять, вирішувати, яку кількість іспитів і заліків скласти за навчальний рік, тощо. Не варто чекати, що хтось буде контролювати відвідуваність лекцій і семінарів або слідкувати за оцінками. Німецькі студенти ставляться до цього інакше. Їхню філософію можна описати однією фразою: «Навчання − це той результат, який принесе плоди в майбутньому».

Де навчатися − вирішувати вам. Та якщо вас усе ж приваблює освіта за кордоном, радимо переглянути програми від 10 німецьких університетів, які користуються найбільшою популярністю серед української молоді:

  1. Вільний університет Берліна
  2. Галле-Віттенберзький університет імені Мартіна Лютера
  3. Лейпцизький університет
  4. Гейдельберзький університет імені Рупрехта-Карла
  5. Вестфальский університет імені Вільгельма
  6. Ростокський університет
  7. Кельнський університет
  8. Франкфуртський університет імені Гете
  9. Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана
  10. Мюнхенський технічний університет

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus