Куди вступити, щоб поєднувати навчання і роботу в ІТ?

photo_2021-07-20_13-51-04

В Україні не вистачає програмістів: щороку місцеві університети закінчують близько 16,000 ІТ-спеціалістів, натомість місцевий бізнес потребує щонайменше 50,000 талановитих випускників.
Часто студенти вважають, що програмістам не потрібна університетська освіта – навчатися можна на курсах чи онлайн. Для таких студентів українська ІТ-компанія SoftServe запустила програму дуальної освіти: вона дозволяє вивчати теорію в університеті і відпрацьовувати її під час роботи в компанії.
На сьогодні лише два українські університети мають спільні програми з SoftServe – Національний університет «Львівська політехніка» та ЛНУ ім.І.Франка. Розповідаємо, як майбутньому програмісту стати студентом одного з них.

Переваги дуальної освіти

Більшість українських ІТ-спеціалістів має диплом бакалавра, а у чверті розробників рівня Senior дипломів аж два. Серед Business Analyst, SysAdmin і Data Scientist майже не знайдеш спеціалістів без вищої освіти, згідно з опитуванням Dou.ua.

Отже, що б там не говорили про освіту у сфері ІТ, мало хто наважується продовжувати свій кар’єрний шлях без неї.

Перевага дуальної освіти в тому, що студенти отримують лише ті знання, які в майбутньому будуть їм найбільш потрібні, – каже Тарас Кицмей, співзасновник SoftServe. За його словами, такі програми готуватимуть студентів «нового формату».

На 1 та 2 курсах, наприклад, студенти вивчатимуть сучасні технології та мови програмування. Також вони зможуть створювати проекти у командах та розвивати свої soft skills.

Окрім університетських лекцій, для студентів будуть організовувати презентації від програмістів, бізнес-аналітиків, project менеджерів та керівників технічних команд SoftServe.

На 3 та 4 курсах студенти вивчатимуть теорію в університеті і відпрацьовуватимуть її на практиці у компанії разом зі справжніми ІТ-спеціалістами. Роботу студентів оцінюватимуть на рівні з працівниками компанії, а потім ці оцінки передаватимуть в університет.

Також кожен студент може обрати для себе додаткові технічні курси від експертів та отримає ментора, який розроблятиме індивідуальний план стажування.

Дуальна освіта відкриває багато можливостей для кар’єри. Наприклад, студенти бакалаврської програми «Системи штучного інтелекту» Львівської політехніки отримали свій диплом 16 липня, проте завдяки досвіду роботи багатьох з них можна вважати спеціалістами рівня Middle.

Студент 4-го курсу цієї програми Гліб Щур працює R&D інженером у SoftServe. Він каже, що робота не заважає навчанню – вони доповнюють одне одного.

«Чотири роки тому я взагалі гадки не мав як все працює в ІТ-індустрії. Зараз я вже можу назвати себе спеціалістом», – каже він.

Як почати дуальну освіту у сфері ІТ

Зараз із SoftServe співпрацюють два українські університети: «Львівська політехніка», де ІТ-спеціалісти навчаються за спеціальністю «Прикладна математика» і «Комп’ютерні науки» та ЛНУ ім.І.Франка, де набір проходить на факультет прикладної математики та інформатики, а також факультет електроніки та комп’ютерних технологій за спеціальністю «Комп’ютерні науки».

Програма «Комп’ютерні науки» (Computer Science) вивчає основні аспекти розробки програмного забезпечення, функціонування апаратного забезпечення та комп’ютерних систем. Вона дуже затребувана на ринку ІТ.

Студенти-вступники, які хочуть долучитися до програми повинні мати високі результати ЗНО з математики та англійської мови.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити свої дані в особистому кабінеті на сайті #ВСТУП-2021 та вибрати бажану спеціальність. Набір на програми стартує 14 липня і триватиме до 23 липня 2021 року.

Дізнатися детальніше про дуальну освіту від SoftServe можна за цим посиланням.

Чому бізнес розвиває ІТ-освіту

Середній вік Junior-розробника в Україні – 23 роки. Більшість спеціалістів почали працювати ще в університетські роки.

Наприклад, майже 70% студентів ЛНУ ім.І.Франка почали працювати під час навчання, з них близько 27% на третьому курсі.

Місцевим ІТ-компаніям треба нові спеціалісти. Вони не припиняли наймати їх навіть під час карантину, коли усі індустрії звільняли своїх працівників. У другій половині 2020 року штат найбільших IT‑компаній України виріс майже на 8,000 осіб. Тільки п’ять найбільших компаній – SoftServe, EPAM, GlobalLogic, Luxoft іCiklum – найняли 3,500 фахівців, пише Dou.

Багато українських студентів після навчання їдуть стажуватися у Google, Netflix, Apple, Microsoft. Дехто залишається працювати за кордоном, дехто повертається додому – в Україні хорошому спеціалісту не складно знайти роботу в ІТ.

Зараз SoftServe наймає більше 10,000 спеціалістів. Вони працюють у 38 офісах в різних країнах – від Сінгапуру до США. Серед клієнтів компанії – міжнародні технологічні гіганти IBM, Cisco та Panasonic.

Щоб бути конкурентними на ринку та залучати найкращих спеціалістів, компанія розвиває ІТ освіту.

«Я дуже хочу бачити таких студентів і дуже хочу, щоб наші програми дуальної освіти стали великим поштовхом до якісних змін в освіті», – каже Тарас Кицмей.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus