На острови в Україні

острів

Знайти ідеальне місце для дайвінгу, відвідати острівне поселення та пройти у відкритому морі косою протяжністю 40 км можна на островах в Україні. «Студвей» пропонує альтернативу дорогому відпочинку на далеких острівних курортах.

Березань

Острів знаходиться всього за 2 км від села Рибаківка Миколаївської області та належить до заповідника «Ольвія». Саме тут знайдено найдавніше в Північному Причорномор’ї давньогрецьке поселення. Зараз через незаконні розкопки біля острова встановили охорону, проте це не заважає туристам приїздити на тутешні чисті дикі пляжі.

Ще одна деталь, яка приваблює любителів морського відпочинку, − води біля острівних берегів, які ідеально підходять для дайвінгу.

Зупинитися тут ніде, тому якщо плануєте залишитися на кілька днів, беріть намет, запасайтеся їжею та питною водою.

Як дістатися?

Найближчий населений пункт – село Рибаківка. Звідти на острів можна дістатися на місцевому катері. З Очакова, яке знаходиться за 12 км, сюди також курсує приватний морський транспорт. Якщо хочете послухати про історію острова, в Очакові можна замовити екскурсійний тур.

Реклама

Джарилгач

Найбільший острів України в Чорному морі, що знаходиться поблизу відомих курортів Лазурне та Скадовська на Херсонщині. Острів має видовжену форму і закінчується косою, яка сполучає його з берегом. Між косою і суходолом є вузька протока.

Джарилгач

Протяжність мальовничого острова – 42 км, тож місця тут вистачить для багатьох. Туристи не часто осідають тут із ночівлею, тому це гарне місце для спокійного відпочинку.

Як дістатися?

Дістатися сюди можна зі Скадовська чи Лазурного. Від останнього сюди всього 2 км, зі Скадовська – 7 км.

Острів Фантазія

Невеликий піщаний острів у межах міста Кременчук. Подекуди тут ростуть кущі й трава. А щоб запобігти вимиванню піску, на кінцях острова виклали каміння. Це гарне місце, аби втекти від міської метушні та спокійно позасмагати.

Фантазія

Як дістатися?

Знайти острів не складно – у Кременчуці з лівого боку Дніпра є Придніпровський парк. Звідти на острів можна дістатися на річковому транспорті.

Острів Зміїний

Найвіддаленіший і найбільш загадковий острів, що знаходиться в Чорному морі за 35 км від материка. За цей шматок землі площею 20 га Україна роками боролася з Румунією. Справа в тому, що на шельфі навколо Зміїного виявили родовища нафти й газу, що і спричинило дипломатичні суперечки. Попри це острів залишився українським. На Зміїному є ціле поселення – село Біле. Офіційно в ньому мешкають 80 людей. З інших благ цивілізації тут є пошта, банк, кабельний зв’язок і навіть науково-дослідна станція.

Зміїний

Береги Зміїного скелясті. На них облаштували 4 пляжі: «Дамський», «Дергач», «Золотий» і «Бандитський».

Переїзд із найближчого материкового селища Вилкового Одеської області здійснюють на гелікоптері чи на морському судні «Касатка». Оскільки Зміїний – прикордонна територія, перед посадкою доведеться пройти контроль.

Екскурсії на острів організовують туристичні компанії. За поїздку вони беруть від 500 до 2 000 грн.

Залишитися на острові можна на кілька днів, а то й тижнів. Тут є кімнати для туристів і можливість розкласти намет на березі.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus