5 особистих якостей, важливіших за диплом

Речі, важливіші за диплом

Гід із саморозвитку для студентів

Три роки тому я отримала довгоочікуваний диплом магістра зв’язків з громадськістю. Сьогодні ж обіймаю посаду акаунт-директора в Quadrate 28 Corp., у планах якої – 100 офісів у всьому світі за десять років.

Акаунт-менеджменту взагалі не навчають у жодному виші України, тому покладатися можна тільки на власні навички та вміння, яких можна набути лише завдяки щоденній практиці. В агентстві є можливість працювати з клієнтами з різних сфер бізнесу й розширювати свій кругозір.

Попри те, що поняття «проактивність» і «комунікабельність» уже давно стали кліше, не слід недооцінювати їх вагомість. Тож, які персональні якості допомагають мені в роботі щодня і як їх розвивати ще в студентському віці, поговоримо в цій колонці.

Проактивність

Сучасний ритм життя надто стрімкий, щоб залишатися осторонь. Отож, якщо ти студент(-ка), використовуй цей період життя на максимум.

Моя головна порада: бери участь у всьому, що пропонує університет. Гуртки, самоврядування, наукові роботи тощо. Проактивність допоможе розширити кругозір і зрозуміти себе, свої таланти, сильні й слабкі сторони.

Крім цього, ти зможеш:

 • знайти нових друзів-однодумців або взагалі змінити своє оточення;
 • швидко та ефективно розвинути лідерські якості;
 • набути досвіду в проектному менеджменті та комунікаціях незалежно від обраного предмету навчання.

Студентський час – найкращий період, щоб побудувати себе з нуля.

friends

Реклама

Амбіційність

Амбіційність – це щонайперше жага до самореалізації, особистих змін і постійного руху, що неможливо без поставлення чітких цілей.

То що робити і як себе «прокачувати»?

Якщо ти дослухався до першої поради стосовно проактивності, то, скоріш за все, два стартових роки в університеті дадуть можливість спробувати все й зрозуміти, що тебе надихає. Це дуже важливо, адже діяльність повинна передусім давати задоволення. Тож учися чесності не лише з іншими, але й із собою.

Фіксуй, які емоції ти отримуєш від роботи. Це дозволить зрозуміти, які види завдань не викликають радості і з чим тобі найскладніше працювати. Дослідження себе самого – це шлях до самовдосконалення.

Мрій. Ціль – це чітко сформована мрія, пам’ятаєш? Прагнеш стати маркетинг-директором? Випиши всі завдання цієї професії, порівняй зі своїми скілами, зрозумій те, чого бракує, і починай працювати над цим.

Не бійся. Хочеш дістати змогу постажуватись у компанії? Напиши переконливого листа: тобі навряд чи відмовлять. Наша компанія, наприклад, заохочує таких студентів і школярів.

Комунікабельність

Уміння знаходити спільну мову з людьми, клієнтами, колегами, підрядниками – це одна з основних навичок у роботі акаунт-менеджерів, що так само суттєва, як здатність слухати й бачити.

Ось поради, які допоможуть назавжди забути про страх спілкування:

 • Вивчай техніку віддзеркалення, яка допомагає налаштувати особливий контакт між тобою і співрозмовником. Потрібно «схоплювати» поведінку, заряджати правильною енергетикою та оптимізмом, тому що це працює і в зворотний бік;
 • Твій майбутній керівник закінчив той самий виш, що й ти? Використай цей факт для того, щоб установити невимушений контакт, який до того ж базуватиметься на довірі;
 • Вчися чітко висловлювати свої думки, щоб аргументи звучали більш структурно й змістовно. Тренуйся формувати відповіді на різні запитання в письмовій формі;
 • Хай там що кажуть, але нетворкінг – то велика сила, що зводить правильних людей. Просто прочитай книгу Кейта Феррацці й Тала Реза «Ніколи не їжте наодинці», і твоє життя зміниться назавжди.

man

Емпатія

Це один з найістотніших пунктів особисто для мене. Це перше, на що я звертаю увагу в спілкуванні з потенційними колегами.

Узагалі емпатія – це здатність відчувати інших людей, розуміти їхній настрій, характер і вміння розділяти їхні потреби. Це основний етап розвитку стосунків. Маючи емпатію, ти можеш поставити себе на місце співрозмовника / клієнта / цільової аудиторії, зрозуміти, що він робить і для чого, які цінності він має і що насамперед очікує від тебе. Це занурення у світ іншої людини і глибоке розуміння людської філософії та філософії бізнесу.

Як виявляти емпатію? Спостерігати за співрозмовником і за його діями, ставити запитання, слухати й залучатися до процесу вирішення його проблем, фіксувати його реальне ставлення до різних ситуацій. Це працює як у звичайному житті, так і в робочій комунікації.

А як емпатія зможе допомогти навчитися дизайн-мислення, рекомендую дізнатися з відео.

Тайм-менеджмент

Привчай себе до Google-календарів, таск-месенджерів і планерів ще в студентські роки.

Щоб навчитися розплановувати свій час і розподіляти завдання, тобі допоможуть знання про:

 • Техніку майнд-мепінгу – для візуалізації думок та ідей. Також дуже допомагає командній роботі;
 • Карту цілей і бажань. Плануйте від загального до конкретного. Щонайменше раз на рік створюй свою карту дій і контролюй результати;
 • Техніку розподілу завдань за системою SMART. Так ти навчишся давати своїм діям чіткі дедлайни й розбивати великі завдання на менші;
 • Діаграму Ґантта, за допомогою якої можна візуально бачити графік і статус роботи над будь-яким завданням або проектом.

На мою думку, дуже ефективним є розподіл завдань на важливі, неважливі, термінові й нетермінові (матриця Айзенгауера). Почни планувати з будь-якого зручного інструмента і самостійно додавай те, чого не вистачає. Для ефективної командної роботи ми активно використовуємо корпоративні інструменти, як-от Basecamp, Slack, CRM-системи, що допомагають економити час і для колег, і для себе. Втім, розплановувати слід не тільки роботу, але й подорожі, здоров’я, особисті цілі та мрії. Wunderlist, як на мене, є найпростішим і найзручнішим онлайн-додатком для планування будь-чого.

Той фундамент знань і персональних якостей, який ти закладеш у молодому віці, сформує твою особистість. Не витрачай часу на безглузді дії, більше спілкуйся, читай якісну літературу, вчи іноземні мови й живи на повну силу!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus