Організація «Традиція і Порядок» заявила про непричетність до нападу на гендерний клуб

12806201_1579305622395803_8141936006544496088_n

Лідер організації «Традиція і Порядок» Богдан Ходаковський заперечує будь-яку причетність до нападу на гендерний клуб НПУ імені Михайла Драгоманова.

Протягом розвитку конфлікту навколо гендерного клубу озвучувалася версія, що за нападами стоїть саме ця організація. З початку існування гендерного клубу було здійснено вже три спроби зірвати засідання. Під час однієї з них було зрізано прапор ЄС з флагштоку гуманітарного корпусу НПУ ім. Драгоманова. Тоді ж був присутній Богдан Ходаковський, лідер організації «Традиції і Порядок».

Після того випадку організатори генедерного клубу заявляли, що отримали звернення від «ТіП», у якому переконували у неповторенні подібних нападів. Але 22 грудня на гендерний клуб знову напали — цього разу в балаклавах і з перцевими балончиками. За словами свідків, серед нападаючих були члени «ТіП» — Олесь Маринович і Артем Олійник.

«Студвей» поспілкувався з лідером «ТіП», Богданом Ходаковським. За його словами, організація не причетна до жодного з нападів, а Маринович та Олійник не є активістами «ТіП»: «З організаторкою гендерного клубу ми спілкувалися щодо створення вільного дискусійного майданчику — саме тоді закрили СКЛО, заборонили проводити в стінах НПУ лекцію, де мала звучати критика концепції культурного марксизму. Я приходив на минулий гендерний клуб з цієї причини, було ще кілька моїх товаришів, але ніякої участі в конфлікті ми не брали, хоча й підтримуємо контр-сторону. Тоді активісти зірвали прапор, але організація «Традиція і Порядок» до цього ніяк не причетна — це не наші методи і ми таким не займаємося, у нас абсолютно інакша діяльність. Мені взагалі здається, що вішати прапори структур, куди ми не входимо є нелогічним, але активної участі люди з «ТіП» участі там не брали — ні Маринович, ні Олійник не є нашими активістами. Я ні в якому разі не засуджую їхні дії, але чужу славу я нам приписувати не збираюся».

Олесь Маринович, якого впізнали під час нападу 22 грудня, свою участь у нападі заперечує: «Я є противником гендерної ідеології, але використувую правові методи протидії. Я приходив на попередні зібрання гендерного клубу і шляхом діалогу намагався протидіяти заходу. Разом з однодумцями писав скарги до ректорату університету з проханням припинити подальші заходи гендерного клубу. Ясна річ, що серед організаторів заходу склалось негативне ставлення до мене, тому, коли трапився інцидент 22 грудня, їм звісно хотілось бачити в невідомих у масках мою особу. Звісно, чому не використати зручний момент для обвинувачень? Мене не було 22 грудня серед тих парубків, а дії та заяви Валерії Зуботенко та її прибічників я розцінюю як наклеп».

На запитання, чи збирається він протидіяти проведенню заходів гендерного клубу надалі, Олесь відповідає ствердно — проте уточнює, що його дії можливі тільки в правовому полі.

Нагадаємо, що праворадикали напали на гендерний клуб НПУ імені Драгоманова.

Фото: facebook.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus