Назвали переможців Open Data Challenge 2018

Open Data Challenge 2018

7 вересня пройшов фінальний етап національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge. Журі обрало шістку стартапів-переможців, які розділять призовий фонд у ₴ 2 500 000.

Фіналістів оцінювали за такими критеріями: використання відкритих даних, інноваційність, антикорупційний і соціальний вплив, перспективи розвитку, сильна та натхненна команда.

Найкращими визнали такі проекти:

  • Регуляторна мапа України – онлайн-сервіс, який обробляє та візуалізує інформацію про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування;
  • Monitor.Estate – веб-сервіс, що збирає відкриті дані про нерухомість та оцінює юридичні ризики у разі її купівлі чи оренді;
  • Прозора інфраструктура – портал відкритих даних про інфраструктуру, що надає інформацію про планування та виконання робіт;
  • Greenval – сервіс для фермерів, який допомагає знайти безпечні агропрепарати;
  • NORA – сервіс, що аналізує дані з відкритих джерел і виявляє неочевидні зв’язки між учасниками будівельного ринку;
  • LvivCityHelper – чат-бот, що надає інформацію про роботу комунальних підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, культури й може замінити телефонні «гарячі лінії».

Загалом на конкурс у 2018 році подали 190 заявок з 27 міст України. Більшість проектів стосувалися сфер legaltech, агропромисловості, закупівель, екології, інфраструктури та digital health. До півфіналу потрапили 30 проектів, а до акселераційної програми, що тривала протягом чотирьох місяців, пройшли 20 команд.

Акселераційна програма від 1991 Open Data Incubator відбулася на базі 1991 Civic Tech Center, де стартапи працювали над продуктами та бізнес-моделями за підтримки менторів.

«Відкриті дані мають економічну цінність тільки тоді, коли використовуються для створення продуктів та сервісів, що допомагають розв’язувати повсякденні проблеми суспільства, бізнесу, держави. Кожен із проектів, що пройшли до фіналу конкурсу та представили свої напрацювання на сцені, потенційно може заробити або заощадити для української економіки мільйони гривень», – зазначила керівниця напряму відкритих даних TAPAS Катерина Оніліогву.

Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних. Він має на меті розвивати інноваційні open data та big data проекти, що мають суспільне значення та бізнес-потенціал.

В Україні конкурс провели вже вдруге, організаторами виступили проект USAID та UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України, Фонду Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.

Нагадаємо, у Києві пройшов хакатон соціальних проектів від AIESEC YouthSpeak Hackathon.

Фото: Open Data Challenge.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus