У Вірменії створили онлайн-гру, що вчить фактчекінгу

Онлайн-гра медіаграмотність

Вірменська громадська організація Media Initiatives Center презентувала онлайн-гру The Adventures of Literatus, яка має навчити підлітків перевіряти правдивість інформації та розпізнавати фейкові новини.

Сюжет гри будується навколо Верітас – зниклої принцеси землі Інформії, яка забезпечує правду та довіру. За чутками, вона виходить заміж за правителя сусідньої держави Маніпулуса, який давно хотів окупувати Інформію. На пошуки Верітас вирушає її коханий – Літератус. Аби звільнити принцесу, він має пройти 10 рівнів випробувань, на кожному з яких перевіряти інформацію.

The Adventures of Literatus розрахована на молодь віком від 14 до 20 років – школярів і студентів. Поки гра доступна вірменською й англійською мовами.

«Гру присвячено перевірці інформації – фактів, джерел, зображень. Вона допомагає гравцям опанувати ці навички, а також надає їм для цього різні інструменти та підказки, – розповідає представниця Media Initiatives Center Лусіне Григорян. – Діти навчаються перевіряти фотографії за допомогою зворотного пошуку в Google, порівнювати інформацію з невідомих джерел (наприклад, акаунтів у соціальних мережах) з надійними джерелами (професійними медіа, офіційними веб-сайтами), вони вчаться працювати з картами … Вони навіть аналізують статті та пишуть листи в редакцію».

Медіаорганізація вже презентувала онлайн-гру деяким учителям і планує поширити інформацію про неї по всіх школах Вірменії.

«Ми сподіваємось, що діти також гратимуть у неї вдома. Ми протестували The Adventures of Literatus у кількох школах і побачили дуже позитивну реакцію. Особливо радісно було бачити, як діти обговорюють сюжет і методи перевірки інформації у процесі гри», – зазначила Лусіне Григорян.

Нагадаємо, у Латвії створять портал для перевірки фейкових новин.

Фото: media.am.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus