В Україні обрали Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій

lamp

У міністерстві освіти і науки обрали перший склад Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій. До нього ввійшли 24 лідери наукової спільноти України.

Науковці представляють такі сфери:

  • природничі науки фізико-математичного та хімічного профілю, науки про Землю – 10 осіб;
  • технічні науки і технології, матеріалознавство – 4;
  • науки про життя, медичні науки і пов’язані з ними технології – 4;
  • сільськогосподарські науки, харчові та біотехнології – 2;
  • соціогуманітарні, економічні і правові науки – 4.

Склад Наукового комітету на основі конкурсу формував спеціально створений Ідентифікаційний комітет з питань науки. До нього ввійшли 9 провідних вчених, три з яких – представники вітчизняної науки, 6 – іноземні вчені.

За словами очільника Ідентифікаційного комітету, завідувача відділу фізики магнітних явищ Інституту фізики НАН Сергія Рябченка, до складу комітету потрапили кандидати, «які мають і високий науковий рівень, і необхідне розуміння того, як наука працює та взаємодіє з реальним сектором економіки».

Загалом до Наукового комітету висунули 71 кандидата, з яких 50 представляли Київ, 9 – Харків, 4 – Львів та інші міста. Кандидатів пропонували ВНЗ, наукові установи, громадські наукові організації та групи науковців.

Зі складу комітету половину обрали терміном на 4 роки, решту – на 2 роки. Після закінчення каденції членів переобиратимуть. Крім того, Ідентифікаційний комітет визначив ще 10 осіб резервного складу Наукового комітету, які за потреби зможуть замінити діючих його членів.

Наступним кроком до повноцінного запуску Національної ради з питань розвитку науки і технологій стане створення другого, Адміністративного комітету, до якого також увійдуть 24 особи.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення 100-річчя Національної академії наук України». За цим документом, у наступному році святкування ювілею НАН пройде на державному рівні.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus