Молодіжний обмін Erasmus+: відпочинок за кордоном чи бум для твого саморозвитку?

alina1 (1)

Коротка інструкція, як отримати тижневу мандрівку до Європи за 30 €

У час відкритих можливостей ми по-особливому гостро відчуваємо потребу в безперервному саморозвитку: за темпами сучасності не так легко встигнути. Різноманітні курси з англійської мови щодня вперто пропонують нам свої послуги, а блогери в Instagram в один голос стверджують, що подорожі – найкращий спосіб розширення власних горизонтів. А що робити студенту, який хоче все й відразу, але не має коштів на омріяний квиток? У такому разі короткострокові молодіжні проекти стануть просто знахідкою.

Усі факти тут тільки з особистого досвіду: я була учасницею п’яти різних молодіжних обмінів, один з них організувала сама.

Що це?

Erasmus+ дозволяє поїхати за кордон навчатися на програмах різної тематики. Така мандрівка буде короткостроковою – до одного місяця. На місці призначення тебе зустрінуть, забезпечать житлом і харчуванням. Учасники програми мають щільний розклад із заходами, дискусіями та воркшопами. Основна мета таких програм обміну – неформальне навчання й культурний обмін.

alina2 (1)Erasmus+ покриває всі витрати студента. Оплатити доведеться лише благодійний внесок для організації, яка обрала тебе на проект, – 20-50 €.

Реклама

Як потрапити?

Першочергове завдання – знайти обмін. Це не є проблемою, адже пропозицій дуже багато, головне – навчитися шукати. Де? На Studway у розділі «Можливості», в групах у «Фейсбуку» та в різноманітних студентських ком’юніті.

Обирай проект, заповнюй Google-форму, прикріплюй мотиваційний лист або відео й чекай на лист щастя. Головне – пиши або знімай під кожен проект окремо, копіпаст помітний відразу.

Навіщо це мені?

Ти зустрінеш людей з усього світу, тож після обміну автоматично отримаєш хостів одразу в декількох країнах. Нещодавно я відпочивала в Іспанії, де жила в подруги з проекту. Не забувай і про земляків: твої колеги з України пройшли серйозний відбір, тож з тобою приїхали дійсно найкращі.

alina3 (1)Корисним буде змушувати себе спілкуватися з новими людьми щодня, діалоги мають бути не надто простими. Порада особливо актуальна для інтровертів, кажу з власного досвіду.

Під час програми на нудьгу часу не залишається, але кілька годин на «поміркувати» з’явиться, та й буде над чим. Згідно з моїм досвідом, люди діляться на дві категорії: більшість постійно готові до спілкування й вечірок, інші – за розкладом починають «поглиблення в себе» відразу ж після вечері. Аналізуючи, починаєш краще розуміти, як ти заряджаєшся енергією: в компанії людей чи на самоті. Та й загалом за короткий проміжок часу навколо тебе відбуватиметься неймовірна кількість подій, тож матимеш змогу прослідкувати свою поведінку через призму багатьох ситуацій.

Виділяй годинку на день, коли будеш наодинці з собою й матимеш можливість обміркувати все, що відбувається довкола і всередині тебе. Спершу все може бути чудово, та через два-три дні безперервної активності ти можеш просто «перегоріти» й опинитися в обіймах журби до завершення проекту. Тож краще подумати про це завчасно й поліпшити власний емоційний стан ще до моменту «все тлін і суєта».

alina4 (1)Тобі доведеться захищати власні проекти перед усіма учасниками, тож зможеш покращити свої публічні виступи й володіння англійською. Скористайся цією можливістю. Хоч виступати перед малознайомими слухачами нерідною мовою дійсно важко, ці люди на певний час стануть твоєю сім’єю, тож з великою вірогідністю ти будеш почуватися досить комфортно. Перед поїздкою рекомендую почитати посібник з публічних виступів TED Talks від Кріса Андерсона. Ну хоч відео подивись.

Ти постійно працюватимеш у команді, тому підтягнеш навички соціальної комунікації. Я б радила намагатися набути ще й лідерського досвіду: так тобі доведеться навчитись пропонувати ідеї таким чином, щоб їх затвердила твоя команда, шукати компромісів, краще розуміти логіку інших людей, а інколи навіть залагоджувати конфлікти. У такому разі ти маєш чітко усвідомлювати, що від тебе чекають якісних ідей, координування роботи і логічного розподілу обов’язків у команді за можливостями й талантами всіх учасників. Взаємодія з командою має відбуватися м’яко й без конфліктів – не намагайся стати вищим за когось.

Тож єдине, що додам наостанок, – просто почни. Першими, скоріш за все, будуть відмови, але будь наполегливим і не здавайся. Кожна спроба, кожен мотиваційний лист наближатиме тебе до перемоги. Просто продовжуй – і вже скоро ти будеш збирати валізи на свою програму обміну.

Фото: Аліна Шичкіна

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus