Site icon STUDWay

Обійми для здоров’я: 3 науково підтверджені причини обійматися кожен день

Чому корисно обійматися

Фото - 24tv.ua.

Обійми – це не лише про виявлення ніжності та прихильності. Вони мають потужний вплив на наше фізичне та емоційне самопочуття, а також на наше здоров’я загалом. Давайте розглянемо 3 підтверджені наукою причини того, чому варто частіше обійматися.

За даними STUDway із посиланням на «Всвіті», гормон окситоцину виявляється в центрі уваги, коли йдеться про часті обійми. ось три причини, чому наука рекомендує не обмежуватися в них:

1. Зменшення стресу

Обійми відомі своєю здатністю знижувати рівень кортизолу – гормону стресу. Дослідження показали, що вони можуть навіть допомагати зменшувати тривогу під час конфліктних ситуацій. Цей ефект особливо відчутний, якщо обійматися перед виникненням конфлікту, що свідчить про превентивну дію. Ті, хто зранку обіймався, виявили меншу схильність до стресу протягом дня. Це може бути пов’язане з впливом окситоцину, який забезпечує відчуття безпеки і знижує реакцію на стрес.

2. Покращення самопочуття

Хоча пігулок від застуди не існує, обійми можуть зменшувати тяжкість симптомів ГРВІ. Вони, можливо, не стимулюють імунну систему безпосередньо, але надають вплив на її реакцію на стрес. Відчуття безпеки, що надають обійми, може допомагати імунній системі реагувати адекватніше. Крім того, дослідження показали, що обійми можуть сприяти зниженню запальних процесів в організмі.

3. Утвердження зв’язків

Гормон окситоцину, відомий як «гормон прихильності», грає ключову роль у формуванні міцних відносин. Через збільшення його виділення обійми сприяють формуванню довірливих та стабільних зв’язків між людьми. Такий фізичний контакт стимулює вироблення окситоцину, що робить стосунки більш гармонійними і сприятливими для розвитку.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 6 кроків до успішного розвитку стосунків.

Exit mobile version