Нью-Йорку – 400 років: 5 цікавих фактів з історії міста

Історія Нью-Йорку

Ці 5 епізодів – лише коротка замальовка 400-річної історії Нью-Йорка. Це місто увесь час змінювалося, переживало епохи розквіту та занепаду, але завжди залишалося одним із найважливіших центрів світового життя.

За даними STUDway із посиланням на «Фокус», Нью-Йорк одні називають Великим яблуком, інші – Новим Вавилоном. Це місто було засноване у 1624 р. та стало одним із втілень американської мрії.

1. Нью-Йорк – світова столиця

Сьогодні Нью-Йорк – це місто, в якому міститься штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй. Тут щорічно збирається Генасамблея ООН за участю голов держав країн-учасниць. На основі цього факту Нью-Йорк можна вважати «столицею світу», адже саме тут вирішуються долі мільйонів людей. Окрім того, Нью-Йорк є центром багатьох транснаціональних корпорацій та світових фінансових установ, а також впливовим культурним центром. Тут розташовані знамениті театри Бродвею, знімаються численні кінофільми, а хмарочоси міста стали символом прогресу.

2. Як Нью-Йорк купили за 24 долари

Нью-Йорк не був першою англійською колонією, але саме тут у 1624 р. голландці заснували поселення Новий Амстердам. Губернатор Пітер Мінуїт придбав ці землі у місцевих індіанців за 24 дол. в сучасному еквіваленті. Ця подія стала символом несправедливого ставлення до корінних народів Америки.

3. Торгівці та авантюристи: хто заселяв Манхеттен

Нідерланди в той час були передовою державою Європи, а Новий Амстердам став центром торгівлі, де збиралися люди з різних країн. Більшість населення були не голландці, а купці та шукачі пригод з інших країн, яких об’єднувало прагнення до багатства. 4. Чому Нью-Йорк отримав ім’я на честь британського герцога В середині XVII ст. Англія перемогла Нідерланди у війні за володіння морями. В результаті англійці захопили Новий Амстердам і перейменували його на честь герцога Йоркського, майбутнього короля Англії Якова II.

5. Як нью-йоркці бунтували через підвищення податків

Населення Нью-Йорка не переймалося національними питаннями, але було чутливе до економічних проблем. Коли англійський король Георг III ввів нові податки, це викликало бурю обурення, яка переросла в революцію. Нью-Йорк став одним із центрів боротьби за незалежність США, але з часом був окупований військами Британії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про справжній Париж, яким його не показують у путівниках: що варто знати.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *