Site icon STUDWay

Новий прорив у боротьбі з фейками: вчені використали ядерну фізику для моделювання поширення чуток

Як розповсюджуються фейки

Фото - 24tv.ua.

Вчені з Шаньдунського педагогічного університету розробили нову математичну модель для аналізу поширення чуток і фейкових новин, засновану на принципах ядерних реакцій.

Як повідомляє STUDway з посиланням на «Сikavosti», на відміну від традиційних моделей, які порівнюють чутки з вірусами, ця модель розглядає дезінформацію як ланцюгову ядерну реакцію, де чутки виступають у ролі нейтронів, що запускають процес поширення. Замість того, щоб бачити чутки як пасивне зараження, китайські вчені запропонували підхід, що враховує психологічні та поведінкові зміни людей, а також вплив зовнішніх подій. У їхній моделі люди, які стикаються з чутками, передають їх іншим, подібно до того, як нейтрони ініціюють ядерний поділ.

«Люди вирішують, чи поширювати чутки, враховуючи свої особисті інтереси та потребу в перевірці інформації»,

– пояснює співавтор дослідження Веньжун Чжен.

Він додає, що як ядерний поділ залежить від порогового значення енергії, так і поширення чуток визначається індивідуальними «порогами інтересів», людей. Ця нова модель відкриває можливості для розробки ефективних стратегій боротьби з дезінформацією. Вчені акцентують на важливості підвищення рівня освіти користувачів і наданні офіційних роз’яснень від урядів і ЗМІ, що допомагає підвищити поріг інтересів і запобігти ланцюговим реакціям дезінформації.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як переживати емоції: поради від психолога.

Exit mobile version