Ось з Нового року я…

час

Першого січня я прокинулась, ні, не із болем у голові, а з усвідомленням того, що цей рік буде максимально продуктивним, насиченим подорожами, а ще я почну сама себе забезпечувати. Не знаю, чи з тобою сталося щось схоже, але переконана, що всі ми схильні відкладати великі початки на якісь красиві дати. І ніякі понеділки чи перші тижні наступного місяця не зможуть позмагатися із самим Новим роком. Тож саме час поговорити про плани і обіцянки, а також про те, як в них не загубитися і їх не загубити.

Обирай цілі

Справді, важливо з початку вирішити, чого ти хочеш. Заробити свій перший мільйон? Вивчити китайську? Врешті переїхати від батьків? Відремонтувати ровер і вирушити у подорож? Чи просто почати хоча б прибирати власну кімнату щотижня? Класно, якщо у тебе взагалі знайдеться кілька масштабних намірів!

А ось тепер потрібно перейти від фази абстрактних «хочу» до конкретних «зроблю». Визнач засоби, необхідні для досягнення мети. Нехай вони будуть реальними, бо сподіватись на спадок від невідомого, але дуже багатого родича з Америки – не найкращий варіант. Хоча, карму й удачу ніхто не скасовував.

Реклама

Тепер точно обирай цілі

Невеличка передісторія для пояснення назви розділу: я вирішила аж дуже серйозно підійти до справи і навіть склала список, як рекомендують багато молодих і успішних. Спочатку зраділа, яка ж я молодець, адже у цьому році буду далі вивчати французьку і витрачати на неї більше свого вільного часу, більше уваги звертатиму на англійську, знайду стабільну роботу, частіше щось писатиму для себе, навчатимусь так, щоб не злетіти зі стипендії, стану знавцем ретро-фільмів і … цей список ще можна продовжити на цілий блокнотний аркуш (а я писала дуже дрібним шрифтом). Я переглянула ці наполеонівські плани і мій ентузіазм кудись зник, тож я пішла доїдати олів’є.

А мораль цієї історії така: плануй те, що справді реалізуєш, друже. Скоротив список цілей? Тепер можна знову перечитати останній абзац попереднього розділу.

чай рукаКорисно буде, якщо ти визначиш для себе дедлайни. Хочеш назбирати грошей для поїздки на море? Спробуй це зробити до 1 травня. Плануєш підтягнути другу іноземну до розмовного рівня? Постав нагадування на телефоні на 17 серпня, щоб сходити в кіно на фільм саме тією мовою оригіналу. Перші тижні навчання зазвичай не складні, тож у тебе якраз буде час, щоб все добре розрахувати.

Говори про свої наміри

Чим більше людей знатимуть про те, що ти хочеш зробити, тим менше у тебе шляхів відступу! Якщо розкажеш друзям про бажання схуднути на декілька кілограмів до початку весни, то їхні погляди і фразочки лише стимулюватимуть тебе присідати все нижче і бігати все далі.

У разі провалу буде соромно не лише перед самим собою, а вже перед усім світом. Чи можеш ти не досягнути своєї мети?

До речі, розказавши про свої наміри, ти можеш отримати неочікувану допомогу. «Систему друзів твоїх друзів» ніхто не скасовував, тож цілком ймовірно, що колишній однокласник якраз знає хорошого репетитора або власника класної кав’ярні, куди потрібен новий бариста.

Поїхали?

Теорія немає жодного значення, якщо ти і я не перейдемо до практики. Тому нумо діяти, а ще краще прямо зараз.

Не вигадуй для себе виправдань на кшталт: «Треба відчути, які ж будуть навантаження в новому семестрі, а тоді вже братись до справи!». Справді, не роби цього, адже минулого року мене цей період «відчуття навантажень» розтягнувся на 2 місяці, а там вже і до сесії було не далеко, а там вже і канікули, і ось Новий рік, олів’є і погляд у стіну, як у лисиці з мемчика.

Відважності й наполегливості нам у Новому році. І нумо змінюватися у 2017, бо вжух і ти підіймаєш келих шампанського під бій курантів і промову президента про наші перспективи у рік собаки, себто 2018.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus