В Україні затвердили нові умови прийому до вишів на 2021 рік

Depositphotos_247511058_l-2015 (1)Міністерство освіти і науки України змінило правила прийому у вищі навчальні заклади. Згідно з ними, вступна кампанія у 2021 році розпочнеться у липні.

Електронні заяви

Майже всі абітурієнти зможуть подавати електронні заяви на вступ, оскільки невідомо, якою буде ситуація з коронавірусом через рік, – зазначає виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет.

Уряд також хоче зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно — безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО і документ про повну загальну середню освіту.

Зміни для вступників на бюджет і на контракт

Міносвіти обмежило кількість заяв на навчання за контрактом до 30.

Якщо абітурієнт вступив на бюджет, його заяви будуть тепер автоматично виключені з усіх інших конкурсних пропозицій, окрім випадків, коли вступник сам вирішить їх залишити, бо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою або більш ніж в одному університеті.

Вступ на медичні спеціальності

Як і минулих років, у 2021 вступникам на спеціальності «стоматологія», «медицина» та «педіатрія» для вступу необхідно мати щонайменше 150 балів із другого та третього ЗНО. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих вступників, чий конкурсний бал буде вище 175.

Обов’язковими для вступу на медичні спеціальності предметами ЗНО буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

ЗНО з української мови

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скласти ЗНО лише з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Вступ на магістратуру

Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей.

Для вступу у 2021 році можна використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування — лише 2021 року.

5f88690f2c93c987726429

Нагадаємо, Міністерство освіти визначило найпотрібніші професії майбутнього.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus