Усе необхідне, щоб вивчити норвезьку

norway1

Онлайн-курси, інтернет-ресурси, YouTube-канали, словники й література – усе необхідне, щоб самостійно вивчити норвезьку мову

Якщо ти давно мрієш відвідати цю надзвичайну скандинавську країну, на власні очі побачити знамениті фіорди, а одним із найбільш страхітливих персонажів казок твого дитинства був троль, берися планувати свою подорож Норвегією. А зараз саме час читати наш новий матеріал і братися за вивчення норвезької мови.

Також обов’язково зазирни в наші добірки для вивчення інших мов:

Онлайн-курси

Duolingo. Сервіс пропонує англомовним користувачам вивчення букмолу – офіційної письмової мови Норвегії. До навчання традиційно входить опанування граматики та найпростішої лексики і закріплення знань за допомогою різноманітних вправ.

Memrise. Наразі на порталі доступні понад півсотні програм для вивчення норвезької лексики для англо- та російськомовних користувачів. Чимало ресурсів, вказаних у нашій статті, також доступні для опрацювання на цій платформі.

Introduction to Norwegian. Чотиритижневий курс від Університету Осло на платформі FutureLearn містить у собі знайомство з фонетикою норвезької мови і базовою граматикою. Серед тем програми – спілкування, шопінг, дозвілля.

Learn the basics of Norwegian language. Особлива увага розробників приділена вимові студентів та розвитку їхніх базових комунікативних навичок. Курс передбачає проходження 24 коротких відеолекцій на платформі Udemy.

Norwegian Language Course A1 Part 1. Ще один курс від згаданого вище онлайн-порталу. Учням обіцяють інформацію про мову та культуру Норвегії.

norway3

Реклама

Інтернет-ресурси

Babbel. Портал для початківців рекомендує щодня приділяти 15 хвилин вивченню іноземної. Саме в такому експрес-форматі проходять усі заняття курсу.

Learn Languages Online. Ресурс містить аудіозаписи поширених побутових норвезьких фраз для розмов. Усі подкасти можна безкоштовно завантажити архівом.

Norwegian on the Web. На платформі опубліковано все, що потрібно для базового опанування мови: фонетика, лексика, граматика, вправи тощо. Усього до програми входять 10 розділів, які містять різні види роботи.

Norsk grammatikk for internasjonale studenter. Робочий зошит у режимі онлайн для закріплення граматики за допомогою тестів та письмових завдань. Програму розробив Інститут лінгвістичних і північних досліджень Університету Осло.

Словники

Bildetema. Цікавий словник у картинках, який допоможе вивчити нові слова, що стосуються найпопулярніших і потрібних тем. Доступними для перекладу є приблизно 40 мов, серед яких англійська і російська.

Dict.com. Норвезько-український словник у режимі онлайн. Окрім перекладу, користувачі можуть також скористатися функцією «Тренування» і пройти вправи на закріплення лексики.

norway2Forvo. Раніше ми вже згадували цей аудіословник. Студенти, які вивчають норвезьку, також можуть скористатися його можливостями. Кількість корінних мовців, які тут зареєстровані, становить більш ніж 1 500.

LEXIN-ordbøker på nett. Словник пропонує обрати свою мову та одну з двох офіційних мов Норвегії: букмол або нюношк. Дієслова для перекладу користувачам радять вводити у формі інфінітива.

YouTube-канали

Arve Hansen. Російськомовний канал, власник якого публікує уроки з іноземної, навчає лексики та історії, а ще співає і грає на укулеле.

Learn Norwegian Naturally. Корінний норвежець пропонує англомовним підписникам вивчати граматику, лексику, а також культуру та історію своєї країни. На каналі доступні понад 150 роликів із субтитрами.

Scandinavia Club. YouTube-канал клубу скандинавських мов зацікавить роликами з окремими питаннями, що стосуються норвезької граматики. Це також приємний спосіб відірватися від теорії і просто насолодитись розповідями про багату культуру країни.

speakASAP. Канал містить відео для вивчення різноманітних мов, тому формат курсів передбачає опанування базових знань. Окрім семи основних уроків, учні мають змогу переглянути вибрані питання граматики норвезької мови.

norway4

Література

Українсько-норвезький розмовник. Таланов О. С. Розмовник охоплює найпоширенішу лексику й важливу інформацію для мандрівників, емігрантів і тих, хто цікавиться життям у Норвегії.

«Поговорим по-норвежски. Повседневная жизнь». Ливанова А. Н., Лавринайтис Е. А. До текстів на актуальну проблематику підручник пропонує тематичні словники. Також тут є вправи на закріплення вивченого матеріалу.

Учебник норвежского языка. Карпушина С. В., Усков А. И. Підручник містить вступний фонетичний та основний лексико-граматичний курси. Усього в книзі 26 уроків, до яких також входить міні-граматика і список неправильних дієслів.

Her på berget: tekstbok. Ellingsen E., Mac Donald K. Книга для середнього рівня, написана норвезькою, містить тексти про країну та її жителів, уривки з газет і літературних творів. Учням пропонують лексику на теми суспільного життя, сфери зайнятості та освіти. У комплекті з підручником ідуть аудіо та робочий зошит.

Традиційно радимо ділитися з нами корисними джерелами в коментарях. А ще обіцяємо додати твої рекомендації до матеріалу, щоб світ отримав ще більше крутих ресурсів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus