Нобелівську премію з хімії присудили за інструмент для створення молекул

FBAdc1dVUA41fT9

Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2021 стали вчені Бенджамін Ліст і Девід Макміллан. Вони отримали нагороду за розробку нового інструменту синтезування молекул.

Довгий час вважалося, що існують лише два види каталізаторів, тобто речовин, що прискорюють хімічні реакції: атоми металів і ферменти. Однак Ліст і Макміллан у 2000 році незалежно один від одного розробили третій тип – асиметричний органокаталіз.

З 2000 року ідея органокаталізу розвивалася «з вражаючою швидкістю», наголошується в повідомленні. Ліст і Макміллан залишилися лідерами в цій сфері і продемонстрували, що органічні каталізатори можуть використовуватися в безлічі хімічних реакцій. За допомогою цих реакцій дослідники можуть більш ефективно створювати, наприклад, нову фармацевтичну продукцію або молекули, здатні захоплювати світло для сонячних батарей.
Робота Ліста і Макміллана дуже вплинула на фармацевтичні дослідження і «зробила хімію зеленішою», наголошується в повідомленні.

Хто ще став нобелівськими лауреатами у 2021 році?

Нобелівську премію з медицини – 2021 присудили Девіду Джуліусу та Ардему Патапутяну за їх відкриття рецепторів температури та дотику.
Лауреатами Нобелівської премії з фізики у 2021 році стали Сюкуро Манабе, Клаус Хассельман і Джорджіо Парісі.

Раніше ми писали: Хто став найкращим вчителем 2021 року: відбулася премія Global Teacher Prize Ukraine

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus