Як півроку подорожувати Азією та заробляти фотографуючи

гори

Фотографи Ніна та Дмитро Гілітухи захистили дисертації, одружилися та вирішили змінити звичне життя. Йдучи за своєю мрією, закохані збираються поєднати захоплення фотографією та мандри – поїхати на півроку подорожувати Азією, щоб познайомитися з новими культурами, побачити світ, розвиваючи при цьому свої професійні навички.

У рубриці «Бачу ціль» пара ділитиметься власним досвідом підготовки до подорожі та спостереженнями про життя в Азії.

Від ідеї до реалізації мрії

Усе почалося тоді, коли одного ранку ми побачили у Фейсбуці оголошення про оренду гарного будинку в Індії за низькою ціною та згадали, що завжди мріяли бути вільними, незалежними й подорожувати світом. Ідея зимівлі в Азії нас дуже надихнула. Як тільки ми замислилися, як це можна реалізувати, все саме стало складатися: цікаві та досвідчені люди почали давати нам поради, потім ми натрапили на пропозиції від авіакомпанії FlyDubai.

Що стало поштовхом? Мабуть, маленькі випадковості. Ми двоє звичайних молодих людей, самостійні мандрівники, які завжди прагнули розвиватися, досягати успіху, цінувати стабільність у житті, сім’ю, друзів. Із дитинства любили подорожувати та старалися використовувати всі можливості. Усе це й досі для нас дуже важливе.

Реклама

Квиток в один кінець

Першим реальним кроком стала купівля квитків в один бік в Індію. Найдешевшу пропозицію у 265$ ми проґавили. Купили за 300$ – але це теж дуже бюджетний варіант для перельоту на інший кінець світу. Місто Кочі (штат Керала) ми обрали за порадами інших мандрівників, українців, які там живуть уже не один місяць. Детального ознайомившись із інформацією про цей регіон в інтернеті, почитавши історії на форумах, блоги, ми зрозуміли, що це те, що треба. Поїздки лише на місяць, як ми розраховували спочатку, буде замало. Тому вирішили збільшити подорож до 4 місяців, перезимувати в Азії.

Моніторинг цін на перельоти та пошук акційних пропозицій стали нашою улюбленою щоденною розвагою. Я маю непоганий досвід бюджетних подорожей в Європу, та з’ясувалося, що в Азії діють дещо інші закони. Одного дня ми натрапили на гарну пропозицію від азійської лоукост-компанії AirAzia − за 150$ купили перельоти до Малайзії, В’єтнаму, Таїланду та М’янми. Так плани на нашу мандрівку почали ставати ще цікавішими.

рюкзак

Спакувати життя в рюкзак

Ми вирішили, що не хочемо під час подорожі платити за квартиру, яку знімаємо в Києві. Треба було з’їжджати. За роки, проведені в Києві, було «нажито» дуже багато речей, одягу, книг. Їхні обсяги я слабо уявляла. Частину відправили ящиками, мішками до батьків, розпродали все можливе, решту роздали чи повикидали. Корисно іноді «чистити» своє життя.

Придбали два рюкзачки на 36 і 45 літрів, які будуть входити в ручну клажу, бо Азією пересуватимемося лоукостами. Мінімізували фототехніку до одного фотоапарата, трьох об’єктивів і спалаха; продали важкий штатив, а на заміну знайшли дешевший і легший. Техніка важить досить багато, тому одягу та взуття будемо брати по мінімуму.

Організаційні моменти: віза, страхування, фінанси

Візу в Індію довелося робити на шість місяців, хоча плануємо тут бути всього три з половиною. В Україні місячна віза отримується онлайн за 60$, а довготермінова – через консульство. Для її отримання треба дивна і нереальна для нас довідка про 12 000 $ у банку із рухом коштів, тому стали шукати інші шляхи. Вирішили робити візу через посередника в Москві, бо в Росії простіші вимоги. Вийшло дешевше, ніж могло би бути із «танцями з бубном» в Україні.

Усі турбуються про те, щоб не відхватити якоїсь екзотичної хвороби в Азії, і ми – не виняток. Дехто радить робити вакцини, інші просто кажуть слідкувати за гігієною і харчуванням. Трапляються простудні захворювання й харчові отруєння. Від вакцин ми відмовилися, зупинилися на страхуванні. Поліс без франшизи, який забезпечує швидку медичну допомогу і страховку для активних видів спорту на п’ять країн на 260 днів протягом року, вартував 1 200 грн. Перед поїздкою проконсультувались із знайомими лікарями, зібрали аптечку. Хворіти не збираємося.

Питання безпеки у фінансовому плані вирішили поклавши гроші в банк. Ми обоє заробляємо, продаючи знімки на фотостоках, тому маємо відкриті доларові рахунки. На всяк випадок зробили дублікати карток, які будемо тримати в інших місцях від основних. Скрізь є банкомати, в менших населених пунктах та у М’янмі краще мати готівку.

гори

Як заробляти в подорожі

Перше важливе питання – визначитися, що нам буде потрібно, порахувати всі можливі витрати, спланувати заробітки. Ми розуміли, що це буде не просто туристична мандрівка, а життя в стилі traveliving – коли ти заробляєш і подорожуєш одночасно. Фінансувати поїздку ми збираємося з власних заощаджень, а отримувати нові кошти – працюючи фотографами. Я займаюся цією справою вже вісім років, Діма трошки менше.

Ми двоє працюємо на мікростоках (або ще їх називають фотостоки чи фотобанки – сайти, які продають фото, ілюстрації, векторну графіку та відео в усьому світі). На цей вид заробітку ми і робимо ставку − це ідеальний варіант для мандрівників, бо кошти виплачують у доларах.

Окрім того, планую шукати клієнтів для комерційних фотосесій через соціальні мережі, бо регіон туристичний, а люди хочуть мати гарні фотоісторії про відпочинок. Також збираюся працювати з українськими ЗМІ й іноземними інформаційними агенціями, проводити заняття з обробки фотографій онлайн.

Для комфортного життя після перших двох місяців в Індії нам потрібно збільшити заробітки, бо заощаджень на всю мандрівку може не вистачити. До того ж В’єтнам і М’янма дорожчі за Індію. Для цього кожному з нас треба завантажувати на стоки хоча би по 100 фото на місяць. Ці знімки доведеться робити, обробляти та правильно атрибутувати прямо в подорожі.

Для чого нам цей блог?

Хочемо запам’ятати якнайкраще наш політ у вирій, надихнути хоча б одну людину мандрувати, полегшити підготовку до подорожі, навчити заробляти дистанційно фотографією, передати своє захоплення новими місцями. Також для цього ми ведемо окремий блог та сторінки в основних соціальних мережах.

Фото: Ніна та Дмитро Гілітухи.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus