Нова соцмережа Nimses: як перетворити час на гроші

Знімок екрана 2017-06-17 о 10.47.31

Нещодавно стала вірусною нова соціальна мережа Nimses, створена для монетизації прожитого часу. Як вона працює та чи варто її остерігатися?

Як влаштований Nimses?

Nimses – це нова геолокаційна соціальна мережа, яка фіксує та зберігає прожитий час і дозволяє керувати ним. Програма показує людей поблизу тебе в радіусі 2 км і закріплює пости в тому місці, де вони створені.

Зареєструватися можна за своїм номером телефону, завантаживши мобільний додаток із App Store або Google Play.

nimsesПісля реєстрації кожну хвилину тобі нараховують 1 нім, що дорівнює €0,0011. Користувачу необхідно сплатити певну кількість німів («суперлайків» або умовних одиниць, які ототожнюються з реальними грошима – авт.) для публікації, а також для того, щоби вподобати чийсь запис. Якщо ж хтось уподобав твій – тобі нараховуються німи за це. Таким чином, можна заробляти, просто підтримуючи свій акаунт, головне – створювати цікавий контент.

Німи на твоєму рахунку з’являються також після реєстрації твого друга за твоїм промо-кодом. Так ти отримуєш 4 320 німів, що складає понад €4, а він отримує 1 440 німів, майже €1,5.

Знімок екрана 2017-06-17 о 10.43.20Маркетинговий директор проекту Андрій Сірченко пояснює це так: «Nimses – це соціальна мережа, яка не схожа на будь-яку існуючу. По-перше, вона геолокаційна – ви бачите тих, хто знаходиться поряд. По-друге, ваш німб – це загальна кількість зароблених німів, його не можна приховати, адже його бачать усі разом із фотографією. По-третє, додаток має унікальну геолокаційну фід-стрічку, де пост лишається в конкретному місці».

nimses

Так виглядає твій німб залежно від кількості накопичених німів.

Соцмережу створили українські програмісти, що викликає ще більшу зацікавленість з нашого боку. Проект називають «найбільш загадковою платформою», «найбільш незвичайною реалізованою ідеєю останнього часу», а також «продажним хайпом», «безнадійним провалом» і «безперспективним додатком». Утім, в українському та російському App Store мобільний додаток Nimses став лідером за 4 дні та тримається на першому місці вже понад тиждень. А це змушує придивитися до проекту уважніше, адже у нього неабиякі амбіції.

Реклама

Симбіоз соцмереж

Наприкінці травня була запущена рекламна кампанія з промо-кодами, яка й спричинила вірусний ефект у соціальних мережах. Рекламу Nimses побачили навіть в офлайні у вигляді графіті на київському Подолі. Уночі 5 червня SMS-шлюз для реєстрації користувачів просто впав, але незабаром роботу відновили, а приріст нових акаунтів продовжився.

У новій соціальній мережі впізнали елементи Instagram, Badoo, Telegram, Facebook – і саме тому вважають її перспективною. На відміну від інших мереж, Nimses покликаний фільтрувати контент за якістю і фактично за вартістю, яка вимірюється німами.

Про технічні аспекти в роботі додатку нам розповів молодий український стартапер, студент Київського політехнічного інституту Владислав Приходько: «У цілому зроблено гарно, але є недоліки в дизайні. Дуже складний механізм для пересічного користувача. Мені було нелегко зрозуміти, як можна додати когось у друзі. Також верхня навігація реально незручна: кнопка “назад” розташована з іншого боку, ніж усі звикли. Незважаючи на це, перспективи у проекту надзвичайно великі. Як користувачу мені цікаво там перебувати. Особливо радує пошук друзів за геолокацією – ти бачиш, хто знаходиться поряд».

До слова, ідея створення цього проекту з’явилася ще 2012 року в рамках дослідження впливу інтернету й соціальних мереж на людину з точки зору нейрохімії, соціології та психології. Однак такі проекти потребують дуже ретельної розробки, адже мають нескінченну кількість деталей і нюансів, які виникають у процесі користування додатком.

nimses

Вартісна новинка vs мильна бульбашка

Потенційний вплив нової мережі на суспільство складно передбачити. Користувачі жартують – усі, хто бачив серіал «Чорне дзеркало», злякалися, адже майбутнє настає швидше, ніж ми думаємо.

Своє враження від Nimses описує психоаналітик-консультант Олена Платова: «Це продукт епохи переходу, він відображає неминучий і природний розвиток, коли розмиваються межі між найбільш жаданими речами: грошима, часом і локальною близькістю (або, принаймні, ілюзією справжньої близькості). Знаєте, це як використовувати старі букви для створення нової мови. Я не маю побоювань – лише зацікавленість, але цей феномен дійсно тривожний. І тому треба дивитися йому прямо у вічі, адже перешкоджати розвитку й процесу переходу – украй невдячна справа, та все ж заграватися не варто, сьогодні дуже легко втратити зв’язок із реальністю. Це і є найбільшою загрозою».

Тим часом деякі підприємці та сервіси вже надають свої послуги за німи. Наприклад, в агентстві інтернет-маркетингу Netinum виклали прайс на послуги, які можна сплатити новою валютою. Вартість SEO-аудиту вашого сайту коштуватиме 90 000 німів ($9), а просування сторінки в Instagram – від 75 000 німів на місяць ($7,5).

Незважаючи на те, що в базі CoinmarketCap, яка містить інформацію про всі світові валюти, про німи не йдеться, очікується, що зароблені й накопичені кошти можна буде обміняти на товари та послуги вже цього місяця, а з лютого 2018 року – перевести в готівку за спеціальним курсом (1 000 німів = $1). Але побоювання залишаються, адже будь-яка світова валюта повинна бути загальновизнаною, універсальною й до чогось прив’язаною. Наприклад, перша цифрова валюта біткойн прив’язана до електроенергії, але і її називають умовною одиницею, що зникне через 10-20 років.

Поки що фінансова система Nimses розробниками не розкривається, але очевидно, що дохід користувачів не може перевищувати дохід творців соцмережі. Тож лише час покаже, чи вдасться розробникам «захопити світ».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus