Німецький стартап Eduki запускає в Україні маркетплейс конспектів і навчальних планів для вчителів

imgonline-com-ua-Resize-oeECkhE95qTkQG

Німецький маркетплейс Eduki, який пропонує вчителям купувати навчальні розробки один одного, запускається в Україні. Стартап планує завоювати 75% українського ринку, це 330 000 користувачів.

Про проєкт

Eduki запустився у 2016 році в Берліні. Його головний продукт – платформа, де вчителі можуть продавати свої матеріали для уроків: плани, конспекти, завдання, ігри тощо. За п’ять років стартап вийшов на ринки німецькомовних Швейцарії та Австрії й залучив € 3,5 млн інвестицій.

Чому Eduki запускається в Україні

У проєкту Eduki працює близько 15 розробників, українців за походженням. До кінця 2021 року компанія планує подвоїти кількість українців у штаті, але відкривати місцевий офіс не буде – стартап працює у віддаленому режимі.

«Для Eduki з фінансової точки зору український ринок не найкращий, – каже Ілля Філіпов, засновник платформи онлайн-курсів EdEra, яка стала партнером Eduki в Україні. – Це дуже ідеологічна історія». Маендлер каже, що на запуск витратили декілька сотень тисяч євро. У Росію й Білорусь виходити не планують.

Однією з перешкод, з якими може зіткнутися маркетплейс – це низька платоспроможність українців. Середня зарплата вчителів у липні 2021-го, за даними Держстату, складала 11 895 грн. Прямої фінансової мотивації купувати додаткові матеріали у них немає, говорить співзасновник платформи для репетиторства BUKI Вадим Синжерецький. «Якщо педагог купить сьогодні більше матеріалів, то не буде завтра більше заробляти», – каже він.

В Україні 440 000 вчителів, за даними Держстату. Eduki має намір захопити 75% ринку. Головний ідеолог і CEO проєкту Макс Маендлер сподівається, що маркетплейс даватиме додатковий прибуток українським вчителям. «Подібні до Eduki моделі будуть цікаві вчителям-підприємцям і новаторам, які схильні вдосконалювати наявні навчальні програми», – прогнозує керуючий партнер інвестфонду UVOventures Віталій Кедик.

Раніше ми розповідали: Український стартап RE-leaf продає папір з опалого листя

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus