Центр суднобудування
У 1789 році на півострові, утвореному річками Інгул і Південний Буг, князь Григорій Потьомкін заснував кораблебудівну верф, яка згодом стала містом, названим на честь святого, покровителя моряків. А вже в XIX столітті Миколаїв став основним центром кораблебудування на Чорному морі.
Особливими заслугами в розвитку Миколаєва відзначилися його градоначальник Михайло Фалєєв та адмірал Олексій Грейг. Останній побудував у 1821 році морську астрономічну обсерваторію.
Миколаївська обсерваторія – одна з найстаріших у Східній Європі. Вона розташована на висоті 52 метрів над рівнем моря. Сьогодні тут діє музей, де зібрано понад 150 експонатів: старовинні астрономічні інструменти, карти, фотографії, книжки й картини, колекція астрономічних годинників. На екскурсії можна дізнатися про історію астрономії та обсерваторії, а також подивитися на небесні тіла в телескоп.
Екскурсії проводять за попереднім записом (тел. +380(512)-47-70-14). Вартість – 70 грн (група від 10 осіб).
У Миколаєві розташований єдиний в Україні Музей суднобудування і флоту. Експозиція музею розповідає про розвиток цієї галузі починаючи з найдавніших часів і закінчуючи сучасними розробками. Тут зберігаються деталі й уламки кораблів, навігаційні прилади, унікальні документи, фотографії, близько сотні макетів різноманітних суден.
Вартість квитків: для дорослих – 60 грн, екскурсія – 50 грн.
Реклама
У гостях у казки
Для тих, на кого музеї наганяють нудьгу та смуток, є альтернатива – дитяче містечко «Казка» і зоопарк.
«Казка» була відкрита в травні 1982 року. Парк входить до списку «Сім чудес Миколаєва». А ще тут є каруселі, замки і купа казкових персонажів, що робить «Казку» улюбленим місцем відпочинку не тільки маленьких городян, а й дорослих.
Ну і звичайно, багатьох гостей міста до Миколаєва тягне саме зоопарк! Його колекція налічує понад 400 видів, половина з них занесена до Червоної книги України!
Вартість відвідування – 80 грн.
Вечірній Миколаїв
Після прогулянки по всіх музеях, парках і скверах захочеться просто сісти й перевести дух. І прекрасним місцем для цього буде яхт-клуб. Він є найстарішим в Україні. Це відмінне місце, де можна забути про метушню і помилуватися заходом сонця.
Нічне життя Миколаєва, як і більшості великих міст, представлена всілякими клубами, караоке-барами, пабами і т. д. І хоча громадський транспорт у місті ходить і після опівночі, ми радимо спробувати дещо цікавіше за тусовки й бари. У Миколаєві є нічні екскурсії… на цвинтарі.
Миколаївський некрополь (старе кладовище) – історичний заповідник і пам’ятник архітектури. Тут, уздовж берега річки Інгул, покоїться безліч відомих історичних і політичних діячів. Саме на цьому кладовищі розташований склеп засновника Харківського інституту Василя Каразіна (непогано було би відвідати перед сесією!).
Трикрати
Недалеко від Миколаєва є село Трикрати – батьківщина відомого ботаніка і лісівника Віктора Скаржинського. Саме йому цей степовий край зобов’язаний зародженням садівництва і лісівництва.
Заповідне урочище «Лабіринт» часто порівнюють із «Софіївкою». Ліс, струмки та акуратні містки – любо глянути! Інша цікавинка – 200-літні дуби, стовбури яких не зможе охопити одна людина.
Відомі Трикрати і каньйонами. Хоча, фактично, каньйони розташовані ближче до сусіднього села Актова, до якого веде кам’яна дорога, колись вимощена німецькими військовополоненими.
Прямуючи з Трикрат до Актового, потрапляємо в малий каньйон. Кажуть, що саме тут козаки-характерники практикували навички перевтілення в тварин. Для такої «медитації» в каньйоні навіть є спеціальні кам’яні ніші. Зайшов(-ла) людиною – вийшов(-ла) звіром.
Із малого каньйону плавно переміщаємося до великого, утвореного річкою з не дуже оптимістичною назвою – Мертвовод. Також Актовський каньйон відомий як «малий Крим» і «долина Диявола».
Обидва каньйони входять до складу Національного природного парку «Бузький Гард».
Доїхати до Трикрат можна автобусом – від 100 гривень.
Житло і харчування
Миколаїв – не дуже дороге місто. Тут немає моря, тому й ціни в кафешках тут не «курортні».
- Кафе «Смачного». Обід із декількох страв і напою обійдеться тобі у 80 – 90 гривень. Заклад, схожий на «Пузату хату», розташований у центрі міста. Адреса: проспект Центральний, 25.
- Ланч Кафе. Великий вибір різних страв. Салати, закуски й основні страви від 45 грн. Адреса: вулиця Мала Морська, 108.
- УНО кафе. Кажуть, що тут варять найсмачнішу каву в усьому Миколаєві! Досить затишно й інстаграмно. Сніданки від 55 грн. Адреса: вулиця Московська, 4-А.
Із житлом у місті також не матимеш проблем.
- Fox Hostel. Від 130 грн за ліжко. Центр міста.
- МК Hostel. Від 350 грн за номер на двох, разом зі сніданком!
- Mykolayiv Tourist Hotel. Від 600 грн за двомісний номер зі сніданком. До річки Буг усього 5 хвилин.
Миколаїв тебе точно здивує. І не тільки цікавими пам’ятками, а й своїм неповторним південним колоритом.
Фото: автора, nao.nikolaev.ua, nikvesti.com, nikograd.com
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.