Нейробіолог із Оксфорду впевнений у появі пігулки кохання у найближчі роки

love

Вчений-нейроетик Андерс Сендберг із Оксфордського університету вважає, що від появи «любовного еліксиру» нас відокремлюють лише кілька років. Розробити таблетку любові – завдання не таке вже й складне. Інша справа – розібратися у моральних аспектах її застосування, вважає він.

«Всі наші емоції будуються на фундаменті нейробіології», – каже Сендберг. Нещодавно вчені почали вивчати те, що відбувається в мозку людини, коли та закохана, щоб краще зрозуміти і відтворити нейрохімічні процеси. «Хоча такий препарат все ще не можна купити в супермаркеті або аптеці, ми наближуємося до часу, коли так і буде», – говорить він.

Вивчення знімків мозку показали, що любов – украй складний процес, який задіює різні підсистеми мозку під час статевого потягу, відчуття відданості та прихильності в довготривалих стосунках. Саме на останню фазу і буде, швидше за все, впливати «любовна таблетка». Вона допоможе відновити почуття пар, які вже давно разом.

«Це сильно відрізняється від любовного зілля з казок, коли ти п’єш його і закохуєшся в першого зустрічного, – каже Сендберг. – Я б сказав, що ліки для любові в майбутньому треба буде приймати вдвох з партнером, і вони діятимуть довго і повільно».

Вчені змогли краще зрозуміти що відбувається в мозку під час довгострокових романтичних відносин, зокрема, завдяки вивченню організмів мишей-полівок. Є два види таких тварин: моногамний (однолюби) та полігамний. Вони розрізняються рівнем гормону окситоцину (так званого гормону кохання), що й свідчить про його головну роль у здатності залишатися разом.

Існує кілька препаратів (легальних і заборонених), що спричиняють виділення окситоцину, в тому числі такі потужні, як МДМА (екстазі) або амазонська галюциногенна ліана аяхуаска. Однак вони мають занадто короткочасний ефект. На думку Сендберга, число фармакологічних засобів, що впливають на рівень окситоцину, буде зростати. Цьому посприяє й той факт, що гормон – один із засобів лікування аутизму.

Учений із Оксфорду також радить не забувати, що любов – не завжди позитивне почуття. Саме тому «антилюбовна пігулка» також буде користуватися попитом. Вона повинна буде допомогти людям відмовитися від обтяжливих відносин або пережити розрив. Відтак навряд чи в такий спосіб можна буде виправити нещасливий шлюб, але зміцнити відносини – цілком можливо.

Нагадаємо, раніше в університеті Цюриха знайшли ліки для послаблення спогадів, що травмують.

Фото: unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus