Site icon STUDWay

Невтішний звіт на 2024 рік: світ готується до рекордного росту ракових захворювань і це стосується не лише літніх людей

Фото - bbci.co.uk.

Американське онкологічне товариство на 2024 рік дає доволі неприємний прогноз: лише в Америці очікується понад 2 млн нових випадків онкологічних захворювань. Це свідчить про ріст цього захворювання і вказує на загрозливу тенденцію збільшення захворюваності на 6 із 10 основних видів раку по всьому світу.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Yahoo News», однак слід зазначити, що смертність від раку спадає завдяки досягненням у його виявленні та лікуванні, а також зменшенню рівня куріння. Але ця позитивна тенденція поширюється тільки на певні види захворювань раку, адже інші зазнають зростання кількості випадків. Цікаві зміни спостерігаються в демографії хворих. Якщо раніше рак був характерний для літніх людей, то в 2024 році передбачається, що частка нових діагнозів буде найвищою серед людей віком від 50 до 64 років. Це пов’язано зі зміною вікового розподілу випадкі, а не зі зростанням кількость захворювань в цій групі. Також відмічається ріст захворюваності на онкологію серед людей молодших за 50 років, зокрема товстої кишки, є тривожною тенденцією. Це стає причиною серйозної занепокоєності, особливо з урахуванням того, що рак товстої кишки стає лідером серед причин смерті серед молодих чоловіків та другим серед молодих жінок.

Рак легень залишається найсмертоноснішим, особливо через куріння. Це свідчить про важливість відмови від цієї звички. Звіт також розглядає вплив пандемії на виявлення і лікування хвороби. Зменшення кількості діагнозів у 2020 році може вплинути на збільшення кількості пізніх стадій раку через пропущені скринінги. Хоча загальна смертність від раку зменшилася, у звіті вказується на необхідність подальших зусиль у сфері виявлення та доступу до профілактичних послуг. Попри успіх у скринінгу, багато людей все ще не мають доступу до необхідних тестів.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про секрет відмінного здоров’я і довголіття: що приховує містечко Лома-Лінда в Каліфорнії.

Exit mobile version