«Нетворкінг для інтровертів»

Нині вибудовувати мережу зв’язків і знайомств знову модно. Цьому допомагають соціальні мережі Вконтакті, Фейсбук та інші, а сприяє народна мудрість, яка стверджує, що зв’язки вирішують усе. У процесі комунікації загальні правила побудови мережі зв’язків: більше говоріть, більше себе хваліть, нав’язуйтеся – не кожному допоможуть. Вони написані для екстравертів. Девора Зак пропонує нові правила, які зважають на особливості характеру інтровертів і перетворюють цей тип особистості на потужний комунікатор і нетворкер.

інтроверт_1


Ламаємо стереотипи

Існують такі правила популярного нетворкінгу:

 • безперервно займайтеся саморекламою;
 • чим більше контактів – тим вища ймовірність успіху;
 • ніколи не їжте на самоті;
 • постійно зустрічайтеся із новими людьми;
 • намагайтеся якомога частіше виходити в люди.

Якщо ви не можете їх дотримуватися, то це не означає, що ви нездатні до нетворкінгу. Ці настанови просто не для вас.

Що ж означає це трендове слово «нетворкінг»? Нетворкінг – це мистецтво побудови і підтримки взаємовигідних знайомств.

інтроверт_2


Реклама

Дещо про інтровертів та їхні особливості

Пауза

Перш, ніж говорити, інтроверти розмірковують. Їм потрібно взяти паузу перед взаємодією й активною бесідою.

Інтроверти набираються сил на самоті

Погляд інтровертів спрямований всередину себе. Вони відновлюють сили на самоті або із близькими. Яскраво виражені інтроверти можуть задихатися, як риба, викинута на берег, якщо не побудуть хоча б деякий час наодинці. Так себе характеризує й авторка цієї книги. Утім, це не заважає їй бути одним із найбільш успішних тренерів з нетворкінгу у США.

У команді

Часто стверджують, що інтроверти не пристосовані для роботи у команді. Однак усе зовсім по-іншому: інтроверт може бути зразковим командним гравцем завдяки своїй вдумливості, увазі до деталей і здатності проникати глибоко в суть. Проте у складі команди інтроверт прагне вирішувати окремі завдання, потребує відособленості.

А тепер розглянемо переваги інтровертів

 • Розвинена спостережливість. Інтроверти мають здатність до тонкого невербального спілкування. Вони оцінюють усю палітру мови тіла: тембр і швидкість голосу, міміка, рухи тощо.
 • Внутрішня незалежність. Вони живуть за власними переконаннями.
 • Зосередженість на внутрішньому, а не на зовнішньому. Інтроверти не помічають зовнішніх обставин.

Недоліки інтровертів

 • Висока потреба в особистому просторі. Екстраверти часто вважають стосунки з інтровертами односторонньою комунікацією.
 • Неспроможність впоратись із зовнішніми перешкодами, хоч нетворкінг вимагає адаптації до нестійкої живої бесіди.
 • Втома від порожніх розмов. Навіть прості хороші жарти можуть повністю виснажити енергетичний запас інтровертів.

інтроверт_3


Щодо екстравертів

Екстраверти говорять, щоб розмірковувати, – у цьому полягає основна їхня відмінність від інтровертів.

Переваги екстравертів:

 • Спонтанна взаємодія: екстраверти здатні вступити в розмову без жодних зусиль.
 • Невимушеність у будь-якій ситуації. Екстраверти цілком комфортно себе почувають при зустрічі з різними людьми й обставинами.
 • Швидкий вихід зі стану невдоволення чи образи. Екстраверти легко покидають конфлікт, не сприймають образу особисто.

Недоліки екстравертів:

 • Невміння підтримувати подальшу взаємодію. Екстраверти прагнуть спілкуватися тут і зараз.
 • Надлишок інформації. Ці люди багато базікають та описують непотрібні подробиці.
 • Легкість при передачі особистої інформації. Екстраверти не зовсім розуміють, яку інформацію потрібно вважати особистою.

Нетворкінг має одну фундаментальну відмінність у поглядах екстравертів та інтравертів: екстраверти колекціонують контакти, інтроверти їх встановлюють.

Щоб себе проявити, екстраверти діють наполегливо, багато розмовляють тощо. Ці дії надають їм змогу продемонструвати себе. У нашому суспільстві часто побутує думка, що таку поведінку повинні мати охочі досягти успіху.

Проте інтроверти можуть використати свою особливість – уміння брати паузу і довго розмірковувати – на власну користь. Уміння слухати і розуміти бракує дуже багатьом. Коли авторка цієї книги просила екстравертів перерахувати переваги інтровертів, останні майже завжди називали їх гарними слухачами та стратегами. Тому усвідомлення того, що я, інтроверт, думаю перш, ніж говорити, перетворює потенційний недолік на корисне уміння.

Уміння слухати, а також бажання добре зрозуміти інших, на відміну від властивої екстравертам навички розповідати лише про себе, також може стати сильною стороною для інтровертів. Здавалося б, скромність і ненав’язлива манера поведінки не зможе зацікавити багатьох людей, однак ці риси дійсно цінні. Треба лише показати, що поки інші теревенять, ви можете уважно слухати, ставити вдумливі запитання йаналізувати аудиторію та окремого співрозмовника. Інтроверт перетворюється на злого генія, який усе про всіх знає чи здогадується, багато про себе не вибовкавши.

інтроверт_4


Як інтроверту закріпити контакт

Згадавши певні деталі розмови, запитавши про щось особисте вашого нового знайомого, клієнта чи партнера, ви створите чудове враження.

Платинове правило

Дуже цікаво відзначено автором, що інтроверт намагатиметься скромніше поводити себе з потенційним екстравертом, а останній навпаки більш дружньо та відкрито з інтровертом. У підсумку золоте правило – стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе, – не працює. Інтроверт може зайвою скромністю не зацікавити або образити екстраверта, а екстраверт зачепити за живе інтроверта зайвою відвертістю. Тому автор пропонує платинове правило: «Ставтеся до інших так, як вони хочуть, щоб до них ставилися!»

Щоб використовувати платинове правило, потрібно опанувати два дуже непрості вміння:

1. Швидко оцінити характер іншої людини.

2. Бути достатньо гнучким, щоб модифікувати власний стиль взаємодії та доповнювати стиль співрозмовника.

Посміхайтеся!

Найкращий і ефективний метод зав’язати знайомство – усмішка. «Чому? – скептично запитаєте ви, – саме усмішка повинна стати головним інструментом нетворкінгу?»

А ось чому:

 • Це невербальний засіб спілкування. Вам не потрібно говорити! Ура!
 • Вона зриває з вас ярлик недоброзичливої людини.
 • Посмішка безпечна. Усміхнену людину вважають впевненою у собі.
 • Посмішка спонукає людей заговорити з вами.
 • Вона робить вас щасливим. Наукові експерименти довели: дія породжує емоції.

У блискучій книзі Малкольма Гладуелла «Сила миттєвих рішень. Інтуїція як навичка» наводяться наукові висновки, які запевняють, що емоції… починаються на обличчі. Гладуелл пояснює, що посмішка самостійно стимулює гарний настрій із набагато більшою ймовірністю, ніж зовнішні фактори.

усміхнена дівчина


Про перше враження

Скільки часу потрібно, щоб виправити неправильне перше враження? Згідно з даними різних досліджень, від «ще восьми зустрічей» до «це в принципі неможливо». Тож правильну відповідь потрібно шукати на відрізку від восьми зустрічей до безкінечності. У бізнес-школі навчають: щоб розвіяти перше враження, потрібно надати у двісті разів більше нової інформації.

Тому, якщо ви хочете встановити хороші стосунки, не забувайте підлаштовуватися під співрозмовника. Ви при цьому не змінюєтеся, змінюється лише зовнішнє вираження емоцій. Наприклад, говоріть тихіше, якщо ваш клієнт або друг – тишко, чи висловіть жаль і співчуття співрозмовнику, у якого сумне обличчя, а не жартуйте.

Фото: i.imgur.com, heartlineoklahoma.org, davidvendig.com, thoughtcatalog.files.wordpress.com, earthbalance-taichi.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus