Site icon STUDWay

Несподіване відкриття психологів: як кількість дітей у родині впливає на їхнє психічне здоров’я

Психіка підлітків

Фото - unian.ua.

Психологічний зв’язок між кількістю дітей в родині та їхнім психічним здоров’ям викликає інтерес у фахівців, які досліджують дві можливі гіпотези щодо цього феномену. Сварки та конфлікти між братами та сестрами вже стали «нормою», а нові дослідження підтверджують, що психічна стабільність дітей залежить від кількості сімейних співмешканців.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Journal of Family Issues», психологи провели дослідження, аналізуючи поведінку та психічний стан школярів середнього віку у США та Китаї. Дослідження виявило, що діти з багатодітних родин мають трошки гірше психічне здоров’я, особливо в тих випадках, коли різниця в віці між ними є невеликою. Результати опитування 9100 учнів у США та 9400 в Китаї, де їм ставили питання про їхнє психічне здоров’я, свідчать, що китайські підлітки без братів і сестер мають найкраще психічне здоров’я. Дослідження в США показало, що діти без братів і сестер або з одним мають схоже психічне здоров’я. Однак збільшення дітей у родині призводить до загального погіршення психічного здоров’я.

Доктор Дуг Дауні, співавтор дослідження та професор соціології в Університеті штату Огайо, висуває гіпотезу, що ця тенденція може бути результатом дефіциту «батьківського ресурсу». За його словами, уявляючи батьківські ресурси як пиріг, можна припустити, що одна дитина отримує його увесь. Проте зі збільшенням кількості братів і сестер кожна дитина отримує менше уваги та ресурсів від батьків, що може впливати на її психічне здоров’я. Інші можливі пояснення включають соціально-економічні фактори, де підлітки із найкращим психічним здоров’ям виростали в сім’ях із вищим соціально-економічним статусом.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про топ-5 природних альтернатив солодкому: збережіть фігуру та здоров’я.

Exit mobile version