6 причин, чому неоплачувана робота того варта

pexels-cottonbro-4778621 (1)

Волонтери витрачають на роботу свій вільний час й не отримують за це гроші. Звучить абсурдно, правда? А ще їм доводиться шукати безліч можливостей, аби знайти нові виклики для себе.

Розповідаємо, для чого тобі неоплачувана робота та що ж насправді дає волонтерство.

Мені 16, а я вже не уявляю своє життя без волонтерства. Всього за 2 роки я організувала 7 власних безкоштовних проєктів для молоді загальним бюджетом понад 200 тисяч грн, більше 20 соціальних заходів. Неодноразово була менторкою та волонтерила в комунікаційній сфері. Тепер я хочу поділитися своїм досвідом.

Нові друзі та корисні знайомства

А й справді: світ дуже тісний! Через благодійні проєкти я знайшла чудових друзів та познайомилась з людьми, які допомогли мені у впровадженні власних ідей.

Завдяки волонтерству моя вчителька мистецтва познайомила мене з українським співаком Ігорем Грохоцьким, а згодом — з генеральним директором компанії BOSCH – Віталієм Бульдою. Вже за півроку Ігор виступав у нашому місті на власному концерті, спонсором якого стала та сама компанія з виробництва техніки. І все це у рамках мого власного благодійного проєкту для підлітків.

«Школа Успіху. Українськ» став найбільшим викликом 2019 року, адже я мала високу ціль — мотивувати та активізувати молодь нашого району. Вперше в Українську, місті із 5-тисячним населенням, відбулась така подія. Запрошуючи співака, я думала, що він відмовиться.

Їхати на Донеччину заради якогось проєкту — хіба це того варте? Але все здійснилось якнайкраще. Вночі після концерту ми проводили екскурсію містом для Ігоря, а потім разом співали пісні на кухні.

pexels-leah-kelley-3935702

Реклама

Безкоштовні подорожі та екскурсії

Хто сказав, що поїздки світом – це дорого? Більшість благодійних організацій повністю оплачують дорогу та проживання волонтерів під час заходів. Зазвичай міжнародні волонтерські подорожі доступні з 18 років, проте я встигла побувати на Черкащині, Закарпатті, у Києві, Харкові, Одесі та інших областях України.

До речі, жодного разу я не їздила у великі міста за свої гроші, так що подумай над цією можливістю.

Доступ до міжнародних програм

Волонтерська та громадська діяльність відіграють важливу роль для участі в міжнародних проєктах та програмах. Ті, хто колись заповнювали відповідні анкети, певно, вже знають. Організатори зацікавлені в тому, щоб ми розвивали своє оточення та країну, впроваджували інноваційні ідеї та підтримували благодійні принципи. Завдяки волонтерській активності навіть легше вступати в університети за кордоном.

Зазвичай при подачі документів до зарубіжного ЗВО в листі ти пишеш про свою мотивацію. Дуже цінуються власні досягнення, допомога іншим, благодійництво та особисті цінності, до яких ти прийшов(-ла) протягом життя.

Так я пройшла у міжнародну програму обміну майбутніх лідерів (FLEX) та 2020-2021 року мала поїхати на навчання в США. Також волонтерський досвід відіграє важливу роль під час відбору до UGS (Ukraine Global Scholars), UWC (United World Colleges), Erasmus+ тощо.

Розваги та можливості

Хочеш потрапити на концерт улюбленого виконавця чи послухати виступи відомих людей? Волонтерство у допомогу! Я звикла шукати такі події у Telegram-каналах. Наприклад, «studwayDIEM», «Волонтерство: Українська Волонтерська Служба», «Можливості», тощо.

Саме там ти можеш натрапити на цікаві пропозиції, детальний опис проєкту та анкети для відбору. Головне – не боятися пробувати!

У 2018 році я вперше познайомилась із благодійною організацією Klitschko Foundation. Команда фонду створює проєкти в екологічній, соціальній та спортивній сферах.

Перший проєкт в моєму житті – «Zero Waste School» – якраз від фонду. Незабаром я організувала локальний екопроєкт, взяла участь ще у декількох заходах та зрозуміла, що на цьому не зупинюсь.

Зараз я успішно завершила 4 проєкти від фонду, і це дало мені можливість стати їх амбасадоркою й потрапити в неймовірну спільноту мрійників та борців.

anna-earl-h_RTlCXdcQE-unsplash

Відповідний досвід

Коли я кажу, що волонтерство та благодійні проєкти навчили мене життю, я абсолютно не перебільшую. Досвід – найефективніший інструмент у світі. Це, власне, найперша відповідь, яку я даю на питання: «Нащо тобі волонтерство?»

Саме заради досвіду я прокидаюся о 3-ій ранку, аби доїхати до місця проведення певного заходу. Саме заради досвіду я пропускаю навчання у школі, яке намагаюсь швидко наздогнати. Саме заради досвіду я переступаю через себе й свої страхи, аби досягти бажаної мрії.

За цей рік я мала можливість двічі волонтерити в комунікаційній сфері. Півроку я працювала копірайтеркою для освітнього онлайн-центру «FivOne». Я значно покращила навички написання постів для соцмереж та створення контент-плану публікацій. Зараз я волонтерю в комунікаційному відділі Klitschko Foundation – ще одна мрія, яка стала реальністю.

Я була в захваті від пропозиції зануритись у справжню роботу та побачити весь процес «із середини». Ми отримували найрізноманітніші задачі: від написання постів та перекладу тексту до створення дизайну та проведення інтерв’ю.

Завдяки волонтерству я відкрила для себе багато корисних каналів, програм та онлайн-видань, вперше працювала з додатками Google та шукала медіа для публікації власної статті. Нарешті я відчула надихаючу атмосферу, в якій хочеться працювати. Це і є те ідеальне оточення, до якого я прагну у своїй роботі.

Волонтерство – це своєрідне перше стажування в 16 років. Ця діяльність повністю відповідає моїм життєвим цінностям: отримувати знання та ділитись ними з іншими. До того ж, для мене це перший професійний досвід, адже комунікації — це те, чим я хочу займатися в майбутньому.

pexels-any-lane-5727990

Фідбек та вдячність інших

Для мене важливо, щоб діяльність, якою я займаюсь, несла глобальні цілі. У волонтерстві найголовніша з них – допомога людям. У 2019 році я організувала 2 проєкти для підлітків, спрямованих на пошук себе, свого призначення та мотивації. Напевно, це був найскладніший період підготовки, але нам вдалось створити круту та надихаючу програму.

У кінці кожного з проєктів, на фінальній рефлексії, я нарешті зрозуміла свої наміри. Учасники по колу висловлювали власні враження та вдячність. Я хочу бути корисною людям, надихати їх та мати можливість змінювати їхні життя. І я вірю, що цього можна досягти тільки тоді, коли виконуєш свою роботу із любов’ю.

Волонтерство — непередбачувана діяльність: ніколи не знаєш, що отримаєш у результаті. Головне — не боятися зробити перший крок до нового та впевнено йти вперед за крутим досвідом.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus