Як нецензурна лексика допомагає впоратися зі стресом

надьожна_2

Використання нецензурної лексики засуджує суспільство, закон, вчителі, родичі, а часто й друзі.
Усіх вчили з дитинства: «Матюкатися не можна». Проте люди продовжують це робити: хтось вголос, хтось про себе.
Психологи кажуть, що нецензурна лексика допомагає виразити емоції та подолати стрес. Розповідаємо про користь матюків із брендом Gifty.

Матюки як знеболювальне

Дослідження показують, що нецензурна лексика зменшує біль і знімає рівень внутрішньої напруги. Єдина умова – матюкатися лише тоді, коли дійсно потрібно.

Річард Стівенс, старший викладач психології з Кільського університету та Лабораторії лайки стверджує, що матюки часто діють як анальгетик, тобто знеболювальне.

Вчені довели це за допомогою експерименту: вони розділили учасників дослідження на дві групи – одні проговорювали звичайні слова, коли відчували фізичний біль, а інші – лайливі. Як виявилося, у тих, хто повторював англійський матюк на букву “f”, біль був менш нестерпний.

надьожна_1

Реклама

Матюки в мистецтві

Нецензурну лексику у своїх творах використовували такі класики як Сергій Єсенін, Володимир Маяковський, Тарас Шевченко.

Наприклад, Шевченко писав у своїх п’єсах: «Є*ались на горі аж до самой зорі», «В Переп’яті у ямі копали там х ** ми», «Ой швець коло мене, тобі ї * уть, ї * уть мене», «В Переп’яті на валу є*алісь помалу».

Довгий час в країнах СНД діяла заборона на використання нецензурної лексики в літературі. А в 90-і роки Лесь Подерев’янський, художник і письменник, першим наважився випустити збірку сатиричних п’єс, написаних живою мовою, щедро приправленою нецензурною лексикою.

Його п’єси «Кацапи», «Павлик Морозов», «Король Літр», «Мєсто встрєчі ізмєніть ніззя, бл*дь!» читачі розібрала на цитати. Його книги перевидані безліч разів, а п’єси ставлять на великих сценах театрів.

Часто у своїх творах використовують матюки й інші представники укрсучліту – Сергій Жадан, Ірена Карпа, Юрій Андрухович. Від цього їхня мова стає більш живою.

подерв'янський_1

Подарунки з міцним слівцем

Український виробник подарунків Gifty розповідає, що кожен рік випускає десятки товарів з принтами українських ілюстраторів. Але найбільш хітовою колекцією є Гусь художниці Надьожної (Наді Кушнір), яка також не боїться міцного слівця і фраз з перцем.

Люди люблять Гуся за те, що він каже правду, якою вона є, говорить те, що відгукується багатьом. Чого тільки варті фрази «,Мудаки НЕ є вичерпними», «Всі баби козли», «,Бережи природу мать вашу», «Хуяк хуяк і нехуяк».

Чашки із такими написами замовляють чоловікам, подругам, друзям та колегам з IT-компаній.

Gifty вирішили з’ясувати, яке ж походження «хуяка». Як виявилося, раніше хуяком називали монгольські обладунки з твердих матеріалів, найчастіше заліза.

подерв'янський_2

Бренд подарунків Gifty також випустив інтерактивні чашки в колаборації з Лесем Подерев’янським й інтерактивні магнітні листівки.

Скануючи qr-код на чашці можна послухати одну з 33 п’єс Леся Подерев’янського. Кожен день п’єса змінюється. Ця колекцію можна замовити на сайті Gifty.

Якщо вже використовувати матюки, то лише з душею. Адже ніщо так не знімає стресів, як перчене слівце і ніщо так не допомагає розкрити глибини душі, як здорова, але доречна лайка!

Не дякуйте.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus