Небезпека на воді: чому колір вашого купальника може врятувати життя

Якого кольору має бути купальник

Літо у розпалі, а це значить, що настав час для пляжного відпочинку та водних розваг. Проте, окрім вибору вдалого купальника та сонцезахисного крему, важливо подбати й про безпеку. Як виявляється, колір вашого купальника може мати суттєве значення, і мова йде не лише про естетику.

За даними STUDway із посиланням на «vikna.tv», за словами Бернарда Фішера, директора з охорони здоров’я та безпеки Американської асоціації рятувальників, правильний вибір кольору може значно збільшити шанси на порятунок у разі небезпечної ситуації на воді.

Яскраві та контрастні кольори, такі як жовтий, червоний, неоново-рожевий або помаранчевий, значно краще помітні у воді, порівняно з білими, блакитними або сірими відтінками. Це дозволяє рятувальникам значно легше та швидше розгледіти людину, яка потребує допомоги, особливо в екстрених ситуаціях. Особливо важливо це питання для дітей. Яскравий купальник дитини може стати ключовим фактором у запобіганні трагедії. За словами Фішера, «відтінок купальника дитини може критично вплинути на її видимість у воді».

Компанія Alive Solutions, що спеціалізується на питаннях водної безпеки, провела ряд досліджень, які підтвердили цю тезу. В одному з експериментів було протестовано 14 купальників різних кольорів у басейнах та озерах. Виявилось, що в басейнах зі світлим дном найкраще помітні неоново-рожевий та неоново-помаранчевий кольори. Темні кольори також мали кращу видимість, проте їх могли маскувати тіні, листя або бруд. Білі та блакитні купальники, навпаки, виявилися найменш помітними, іноді зливаючись з водою. Їхні світлі тони могли сприйматися як відблиски хмар або інші візуальні ефекти.

Тож під час вибору купальника для себе або дитини, пріоритет слід надавати яскравим та контрастним кольорам. Це не лише підкреслить ваш стиль, але й стане ключовим фактором для вашої безпеки на воді. Пам’ятайте, що життя може залежати від деталей. Яскравий купальник може стати рятівним колом у критичній ситуації, тому не ігноруйте цю пораду, плануючи свій наступний відпочинок на воді.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як не зіпсувати відпочинок: 7 найпоширеніших туристичних помилок.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *