Найбільше ізоляція під час пандемії вплинула на молодь 18-25 років: дослідження

imgonline-com-ua-Resize-xu8BSLXQOCTagwtN

У Європі зросла кількість самотніх людей на початку пандемії коронавірусу у квітні-липні 2020 року. Відповідно до звіту Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії найбільше ізоляція вплинула на молодь 18-25 років.

У 2016 році самотніх у цій віковій групі було 9%, однак під час локдауну їх кількість зросла до 35%.

Автори звіту зазначають, що у 18-25 років молодь зазвичай відділяється від родини та потребує підтримки однолітків. Вочевидь, пандемія вплинула на цей процес. Однак експерти кажуть, що, ймовірно, молодь почувається самотньою лише тимчасово, і після зняття обмежень ситуація покращиться.

Серед інших вікових груп також відбулося зростання, однак не таке суттєве. Серед 26-45-річних про самотність заявляли 25% (10% у 2016-му), серед 46-64-річних — 23% (12% у 2016-му), серед літніх людей від 65 років — 23% (15% у 2016-му).

Експерти порівнювали рівень самотності на початку 2020 року з рівнем самотності у 2016 році. Чотири роки тому найменше про самотність заявляли у Північній Європі (6%), а у Західній, Південній та Східній Європі 11%-13% казали, що були самотніми.

Натомість на початку пандемії рівень самотності зріс у всіх регіонах Європи до 22-26%. На понад 15% рівень самотності збільшився у Болгарії, Естонії, Франції, Німеччині, Польщі, Португалії та Швеції.

Крім того, люди, які живуть самі, гостріше відчули ізоляцію. Вони частіше (на 22%) повідомляли, що почувалися самотніми у порівнянні з тими, хто живе з партнером/дітьми (на 9%).

Експерти не помітили, щоб рівень самотності під час пандемії залежав від статі. Чоловіки й жінки приблизно однаково переживали ізоляцію.

Науковці опитували громадян 27 країн ЄС про рівень самотності під час локдаунів у 2020 році, а також у лютому-березні 2021 року. Результати останнього опитування обіцяють оприлюднити пізніше влітку.

Автори звіту вважають, що доповідь надає загальне розуміння, як пандемія вплинула на самотність, і сподіваються, що вона допоможе запровадити заходи, які протидіятимуть ізоляції.

Раніше ми писали, Як пандемія робить нас тривожними і що з цим робити

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus