Навколо Азії за $3,5 на день

як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день

Одного дня Юля Черешня, зразкова студентка Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, покинула все й вирушила стопити зі своїм хлопцем Павлом. За півроку вони об’їздили 16 країн Азії. А зараз розповіли нам, як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день та в якій країні нема Інтернету.

Транспорт: 99% – автостоп, 3 рази літак, в Індії – потяги.

Маршрут: Україна -> Росія -> Грузія -> Азербайджан -> Грузія -> Вірменія -> Грузія -> Туреччина -> Киргизія (місяць Середньою Азією) -> Киргизстан -> Узбекистан -> Таджикистан -> Киргизстан -> Індія -> Малайзія -> Таїланд -> Лаос -> Китай (майже 2 місяці) -> Іркутськ -> Москва -> Мінськ -> Київ.

Бюджет: $7 на день на двох. Окремо – витрати на візи, квитки, одяг і проживання у випадку крайньої необхідності. За півроку в нас пішло приблизно $2500 на людину, враховуючи квитки на громадський транспорт у містах, перельоти, хостели й готелі, візи, купу одягу, подарунки, сувеніри та інші екстра-витрати.

Де взяти гроші? Наприклад, до Китаю ми приїхали з $20 і за півтора місяці заробили більше $2000 – на їжу й проживання, квитки додому, погашення боргів, подарунки та навіть привезли з собою $65!

Мотивація та підтримка

Основна мотивація – це приклади інших автостоперів, натхненні блоги в соцмережах. Ти читаєш про досвід «з перших вуст» і бачиш, що в інших такі шалені поїздки вдаються. Останнім часом подорожувати модно, і це чудово, коли люди вкладають більше грошей у враження, а не в речі.

Батьки до поїздки поставились добре, оскільки про неї не знали. Вони думали, що ми поїхали до Грузії. Пізніше, подробиці поїздки вони прочитали в пабліку, але це не обурило батьків, попри те, що для них ідеальним є життя за схемою: інститут-робота-шлюб. Натомість Пашині батьки віднеслися до цього з ентузіазмом, оскільки його тато й сам об’їздив більше 50-ти держав. Ця підтримка була корисною, особливо в екстремальних ситуаціях.

Якщо ви разом пережили такий «хардкор», як подорож автостопом по країнах, то побут вам не страшний. Хоча б тому, що є гарячий душ і ліжко. Будь-яка подорож із коханою людиною – це випробування, яке чудово зближує.

Реклама

Здоров’я

Практично не хворіли. Ми їхали без щеплень, страхування, через місяць в нашій «аптечці» лишилось активоване вугілля й анальгін, – решту ліків ми викинули, оскільки не використовували. За півроку в мене було 2 отруєння і 2 застуди, в Паші – нічого.

Не враховую гірську хворобу й різкий перехід на нову кухню.

як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день

Враження від різних країн

Киргизстан варто відвідати через неймовірну природу. Це й гори, й озера, й «марсіанські» пейзажі. Головне – там немає напливу туристів, тому ціни дуже доступні. Проте Киргизстан розчарував ментальністю місцевих і небезпекою. Перебуваючи там, складно сказати хто несе більше загрози: перехожі чи міліція, – чимало шахраїв прикидаються працівниками правоохоронних органів, до чого варто бути готовим. Одні такі «правоохоронці» ледве не забрали в нас документи. Також Киргизстан виявився єдиною країною, де не було Wi-Fi. А в цілому, 90% нашої поїздки ми мали підключення до Iнтернету, – в цьому плані Азія не поступається Україні.

як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день
Туреччина й Індія вражає гостинністю місцевих. Туреччина дуже гостинна та привітна країна (особливо по відношенню до стоперів), щоправда, якщо ти не дівчина. Турки дуже люблять іноземок і це може викликати труднощі.

Індія унікальна в плані традицій, природи, люб’язності до незнайомців. Також це найдешевша країна серед тих, які ми відвідали, хоча якість їжі й обслуговування там цілком хороша!

Узбекистан своїми порядками нагадував нам Північну Корею. Країна дуже закрита, і що здивувало – узбецьких студентів, держпрацівників і, навіть, школярів (на вересневих канікулах) восени змушують збирати бавовну, мовляв, вони мусять «служити своїй країні». Звісно, це не оплачується, а ось через відмову людина може понести покарання (скорочення соціальних виплат, відрахування з вишу, в деяких регіонах навіть уведена заборона на проведення весіль і банкетів на цей період). Згодом нас депортували з цієї країни, адже ми порушили правила реєстрації, яких не знали й про які не були проінформовані.

як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день Коли ми приїхали до Китаю з Таїланду – в нас лишився 1 долар. І це при тому, що в Китаї лежав сніг, а ми були в шортах і майках. Врятувало те, що продавали фотографії та власноруч виготовлені браслети – так і заробили гроші на подальшу дорогу. Також допомогли водії, бо 30% з них пригощають та показують місто.

Насправді, за три долари на день можна прожити в будь якій країні світу, просто в одній ти будеш розкошувати, а в іншій доведеться економити.

Найбільш екстремальні моменти

Стопити в горах Киргизії, провалитися в ущелину в Росії, жити в кемпінгу в Гонконгу, заробляти гроші хендмейдом у Китаї…і все. Подорожувати більш безпечно, ніж сидіти вдома. Нам траплялися винятково добрі, мудрі, щедрі, гарні, неймовірні люди.

Ми каталися індійськими потягами, простопили 14 країн (описані в маршруті, крім Індії та Білорусії), багато разів спали в наметі незрозуміло де, їли найдешевшу їжу на ринках, жили у місцевих і навіть каталися в поліцейських машинах. І якби ми були уважнішими, то повернулися б додому з «Айфоном».

Наші водії були найкращими у світі: підвозили, пригощали, дарували подарунки, пропонували гроші, запрошували в гості й показували неймовірні місця. А «хости» виявилися дуже крутими людьми й найкращим прикладом гостинності.

як подорожувати й знаходити пригоди за 3,5 долари на день

Плани на майбутнє

Ми повернулися до Києва, але ненадовго. У нас дуже багато нереалізованих ідей та проектів і вони тісно пов’язані з подорожами, які вже стали способом життя. На черзі нові візи та країни! Далі – цікавіше.

А ще, коли я переглядала цілі на 2015 рік – випадково натрапила на «умитися водою з Байкалу»…

Поради

  • У плані бюджетних поїздок використовувати каучсерфінг. Це допомагає не лише зекономити, а й краще зрозуміти місцевих.
  • Їздити громадським транспортом, адже він, як і каучсерфінг, знайомить з місцевим побутом.
  • На ярмарках їжа смачніша, ніж у кафе.
  • Вистачає однієї пари шортів та кількох футболок.
  • Вчити мови. Протягом поїздки ми говорили українською, англійською, російською, турецькою, іспанською, французькою, німецькою, китайською і знали кілька тайських та лаоських слів. З місцевої мови необхідно мати запас хоча б на 50-100 слів, бо англійська не настільки універсальна, як усім здається.
  • Їхати з людиною, якій ти довіряєш, щоб у разі небезпеки вона не покинула тебе.
  • Стоперам-новачкам точно знадобиться книга А. Кротова про подорожі автостопом.

Фото: Юля та Павло

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus