Три суперсили для блискучої кар’єри

хлопець2

Завдяки новим винаходам та відкриттям темпи розвитку цивілізації ростуть безупинно. Як результат, навички, які були необхідні для побудови успішної кар’єри у 2015 році, вже у 2020-му будуть зовсім іншими. Від працівників потребуватимуть гнучкості розуму та емоційного інтелекту, а важливість уміння критично мислити суттєво зросте. Чому б не почати опановувати ці уміння заздалегідь?

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект або ЕQ – це здатність розуміти та контролювати власні емоції. Навіщо це робити? Щоб вони не почали керувати тобою. Емоційною людиною теж добре бути, висловлювати усе, що відчуваєш, але це повинно бути в міру.

Окрім того, високий емоційний інтелект дозволяє розуміти не лише свої емоції, але й емоції інших людей. Тому з ними стає легше спілкуватися та досягати порозуміння. Конфлікти у такій ситуації зведені до мінімуму. Якщо ти володітимеш високим EQ, то тобі стане набагато легше просуватися кар’єрною драбиною.

Емоційний інтелект умовно можна розділити на 5 складових:

  • саморозуміння (усвідомлення власних емоцій, повага до себе, самореалізація);
  • комунікативний потенціал (розуміння стосунків із людьми, співпереживання);
  • адаптаційні здібності (вміння долати труднощі);
  • самоконтроль (стійкість до стресів);
  • оптимістичність (ти взагалі повинен бути оптимістичним).

дівчина

Як розвинути емоційний інтелект

Крок 1. Усвідомлюй і оцінюй власні емоції. Періодично запитуй себе, що ти зараз відчуваєш. Почни з найелементарніших станів: радість, страх, злість, сум. Згодом розширюй цей перелік: заздрість, розчарування, закоханість, зацікавленість.

Крок 2. Визначай джерело емоції. Який фактор зараз змушує тебе відчувати радість чи сум? Приїзд давнього друга? Закінчення улюбленого серіалу? Часто можна почути: «Пари у другу зміну – це печаль», «Новий викладач – справжнє зло». Не варто плутати емоції та чинники, які їх викликають.

Крок 3. Оцінюй інтенсивність емоції, що відчуваєш. Обери ту шкалу, яка буде найзручнішою для тебе. Наприклад, від 1 до 10 чи від 1 до 5. Це дозволить оцінити усі особливості твого сприйняття певних ситуацій. А також ти зможеш змінювати ставлення до них до оптимального рівня. Погодься, якщо сприймати програш в онлайн-грі як «десятку», то ти так довго не протягнеш.

Крок 4. Намагайся зрозуміти, що з тобою відбувається, що ти відчуваєш, коли працюєш над чимось. І чи це відповідає твоїм очікуванням. Чи ти задоволений, коли ходиш на роботу? Це допоможе зрозуміти, що тобі потрібно.

Крок 5. За таким же алгоритмом оцінюй емоції інших людей. Уважно аналізуй жести, міміку, став запитання. Так ти знайдеш із ними точки дотику, які допоможуть налагодити контакт. Наприклад, людина повторює певний жест – торкається підборіддя. Цілком можливо, їй нудно. Тоді спробуй змінити темп мовлення чи запитати про щось співрозмовника, щоб він сам узяв участь у бесіді.

Корисні книжки

хлопець

Реклама

Критичне мислення

Критичне мислення – це таке наукове мислення, за якого ми ухвалюємо лише добре обмірковані та незалежні рішення. Щоб мислити критично, потрібно усвідомлювати усі свої дії та постійно самовдосконалюватися. Ця навичка – запорука успіху в сучасному світі, адже зараз важливою є не просто інформація, а здатність її обробляти та аналізувати.

Як навчитися мислити критично

Крок 1. Усвідом проблему, з якою ти зіткнувся. З неї виокрем конкретне завдання, яке ти повинен вирішити. Наприклад, якщо твоєю проблемою є брак грошей, то завданням буде знайти підробіток.

Крок 2. Спробуй подолати ці труднощі ресурсами, які маєш. Розпитай друзів, чи знають вони якісь вакансії, можеш написати пост в соцмережі і попросити допомогти знайти роботу, пошукай роботу на спеціальних сайтах.

Крок 3. Вироби новий погляд на ситуацію, мобілізуй усі свої знання та вміння. Надішли резюме потенційному роботодавцю, уточни деталі телефоном, сходи на співбесіду.

Крок 4. Обґрунтуй для себе віднайдене рішення. Визнач усі плюси та мінуси нової роботи.

Крок 5. Реалізовуй завдання. Тобто ходи на роботу та заробляй гроші, навчися їх заощаджувати, а не витрачати усі відразу.

Корисні книжки

Даяна Халперн «Психологія критичного мислення». Книжка навчить тебе мислити сучасно та критично, вона базується на найновіших дослідженнях із когнітивної психології.

дівчина

Гнучкість розуму

Гнучкість розуму – це уміння швидко переключатися з однієї думки на іншу, змінювати свої припущення. За допомогою гнучкості розуму ти зможеш пристосовуватися до змін навколишнього середовища. Також ти будеш знаходити нестандартні та креативні рішення.

Як розвинути гнучкість розуму

Крок 1. Відкинь догми та стереотипи. Саме вони у першу чергу блокують гнучкість. У тебе уже ніби є потрібні підходи до проблем. Але це омана. Бо вони не твої, а типові та давно застарілі.

Крок 2. Забудь про свої колишні перемоги та поразки. Хоча б на деякий час. Кожну ситуацію приймай як абсолютно нову. Щоразу шукай інші шляхи її вирішення.

Крок 3. Дивися на проблему з різних боків. Поміркуй, що про це сказали б твої друзі, викладачі, батьки, бабуся та дідусь. Зістав ці думки. Так ти сформуєш широкий погляд на ситуацію. Це допоможе тобі виробити оптимальне її вирішення.

Крок 4. Бери участь у дебатах. Так ти можеш навчитися чути опонента, розуміти його думку, а отже, аргументовано опонувати йому.

Крок 5. Читай та слухай людей, з якими ти не погоджуєшся. Так ти значно розшириш свій кругозір, та цілком можливо зміниш свою думку.

Корисні книжки

Роберт Грін «33 стратегії війни». Такий собі путівник по життю, яке автор бачить як поле битви. І кожен має шанс виграти її, головне оволодіти стратегіями.

Найважливіше – мати бажання стати успішним та збудувати кар’єру. Тоді опановувати будь-які навички буде просто.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus