Особливості навчання в Словаччині

girl

Вигідне розташування, варіант з безкоштовною освітою та алгоритм дій абітурієнта

Словацька республіка – одна з найдружелюбніших для студентів з України. Згідно з даними дослідження аналітичного центру CEDOS, з 2014-2015 років ця країна посідає друге місце в рейтингу європейських держав, що приймають на навчання громадян нашої держави. Освіта й проживання в Словаччині справді має низку переваг, які й зумовлюють такі показники, – про них і поговоримо.

Цей матеріал – перший з трьох партнерських текстів, опублікованих за підтримкою стипендійного проекту Penta Scholarship in Slovakia. У наступних двох ми розкажемо про гранти на навчання та лайфхаки, які допоможуть зробити освіту комфортнішою.

Переваги життя в Словаччині

Навчання за кордоном – це не лише життя від квартири до університетської аудиторії, а ще й повноцінне знайомство з побутом іншої держави. Майбутньому студенту потрібно врахувати особливості країни, у якій він планує навчатися. Словаччина – приємний край, де живуть приємні люди, прості в поведінці та спілкуванні.

Але це не єдине, чим можуть похвалитися наші західні сусіди: щороку держава демонструє високі показники у сфері розвитку транспорту, промисловості, сільського господарства – економіка зростає. Словаччина також бере активну участь у регіональному економічному співробітництві, зокрема з Україною, та успішно залучає іноземні інвестиції, що дозволяє створювати більше робочих місць.

Спілкуються тут словацькою, яка схожа на українську: чимало подібних рис у граматиці й лексиці сприяють швидкому порозумінню та полегшують процес опанування мови. Столиця держави, Братислава, нещодавно посіла 80 місце в рейтингу найкомфортніших міст світу.

Площа держави удванадцятеро менша за площу України, але це точно не проблема: студенти з інших країн дістають змогу сповна ознайомитися з культурою країни і запросто побувати в усіх її містах, адже мають право безкоштовно подорожувати залізничним транспортом.

book

Особливості навчання в словацьких вишах

Приємній країні – приємні виші з низькою конкуренцією під час вступу, особливо якщо порівняти з Францією чи Англією. Словаччина розміщується в центрі Європи, вигідне розташування дозволяє багато подорожувати сусідніми державами. Крім того, це шанс реалізувати отриманий тут диплом у будь-якій країні Євросоюзу.

Роботодавці Словаччини раді прийняти колишніх студентів, а також нерідко підписують угоди з вишами про подальше працевлаштування випускників, тож із роботою проблем теж не має бути.

Головне – наостанок! Незалежно від громадянства всі студенти в Словаччині можуть здобути освіту в державних вишах безкоштовно, якщо знають словацьку та обирають навчання нею. Можливий також варіант з англійською, де конкурс значно нижчий, але за такої умови доведеться заплатити семестровий внесок.

Вступ у словацькі заклади вищої освіти

Процедура вступу в словацькі виші передбачає кілька етапів, до яких слід готуватися заздалегідь. Рекомендую починати приблизно за півроку до початку бажаного навчання, спершу зареєструй офіційну заяву про вступ у виш. Кожна спроба коштує приблизно 50 €.

Наступний етап – підтвердження здобутої освіти в Україні та нострифікація документів у Міністерстві освіти Словаччини. Паралельно почни вивчати словацьку, щоб згодом отримати мовний сертифікат: разом з репетитором мову реально опанувати за декілька місяців.

Фінальним пунктом плану зі вступу має стати підготовка до вступних іспитів. Кожен університет пропонує власну програму, яку ти можеш завантажити на офіційному сайті вишу.

slovakia

Головні виші Словаччини

Найвідомішими й найпотужнішими вишами Словаччини вважають Університет Коменського, Економічний та Словацький технічний університети, які розміщуються в Братиславі й щорічно входять до світових рейтингів вишів.

Університет Коменського – найбільший та найстаріший класичний виш Словаччини. Наразі тут діють тринадцять факультетів, які пропонують до навчання різноманітні спеціальності. Щороку студентами цього навчального закладу стають приблизно 30 000 осіб.

До економічного університету входять сім факультетів, випускники яких отримують гідну професійну підготовку для реалізації свого потенціалу в економічній сфері, міжнародних відносинах, менеджменті тощо.

Окрім широкого вибору технічних спеціальностей, Словацький технічний університет пропонує максимальну кількість англомовних програм серед вишів держави. Для студентів відкриті сім факультетів.

Заходь на сайт Penta Scholarship in Slovakia, щоб дізнатися деталі стипендійної програми. У разі додаткових запитань пиши на електронну адресу: marian.tarnavskyi@scholarshipinslovakia.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus