Науковці знайшли гени, пов’язані з алкогольною й тютюновою залежністю – дослідження

elevate-755081-unsplash (1)

Вчені з Міннесотського й Пенсильванського університетів виявили 566 генетичних варіантів в 406 локусах людського генома, що пов’язані з виникненням алкогольної та тютюнової залежності.

Група науковців проаналізувала дослідницькі проекти 23andMe і HUNT. Завдяки цьому вони отримали генетичний матеріал та інформацію про вживання алкоголю й тютюну понад мільйона людей.

Учасників дослідження розділили на фенотипи за декількома факторами: вік початку куріння, регулярність куріння, кількість сигарет за день, чи кинула людина, а для алкоголю – за кількістю випитих напоїв за тиждень.

Вчені виявили, що гени впливають на психічнимі розлади. Також вони дізналися, що фенотип вживання тютюну пов’язаний з діабетом другого типу, шизофренією, депресією тощо.

Водночас з фенотипом вживання алкоголю менше зв’язків. Вчені підкреслюють, що це не означає, що алкогольна залежність завдає більше шкоди організму. Адже аналіз проводилося лише за одним параметром.

Науковці впевнені, що їх робота допоможе проводити якісніші дослідження причин появи залежностей та їх взаємозв’язків із розвитком різних захворювань.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, молоді люди відмовляються від вживання алкоголю.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus