Мільйонер, ерудит чи мафіозі: 10 популярних настільних ігор

Depositphotos_326324586_l-2015 (1)

ua.depositphotos.com / HayDmitriy

Як за один вечір перетворити незнайомців на друзів? Або весело і незвично провести час удвох? Або дізнатися щось нове про людей, яких знаєш сто років? Відповідь – настільні ігри. Асоціації, стратегії, ігри на швидкість реакції – усе найкраще в нашій добірці. Умощуйся зручніше, будемо грати.

Alias

Час гри: 40–80 хвилин
Кількість гравців: 4–20

Вічна класика. Ця весела і галаслива гра була вигадана саме для того, щоб розворушити велику компанію. Гравцям потрібно за хвилину пояснити слово без використання однокореневих слів. Версія для профі – Аlias Party: тут усі слова треба пояснювати «в образах». Також є сімейний Alias.

Реклама

«Кодові імена»

Час гри: 30–40 хвилин
Кількість гравців: 4–8

Найкраща настільна гра для компаній за версією найавторитетнішого у світі сайту з настільних ігор BoardGameGeek. В основі гри – побудова асоціативних ланцюжків з величезної кількості комбінацій. Правила гри пояснюються за 2 хвилини. Обіцяємо: ти будеш здивований(-а) тим, що відбувається в головах друзів і близьких.

«Дженга»

Час гри: 20–40 хвилин
Кількість гравців: 1–4

«Тягни цю! Та ні, зараз же впаде! Спробуй оцю! Зачекай, вона вже хитається! А-а-а-а!!!…»

Ти маєш 54 дерев’яних бруски і маєш спорудити з них вежу. Далі потрібно по черзі витягати бруски знизу або зсередини вежі та встановлювати їх зверху. При цьому твоє головне завдання – своїми рухами не звалити вежу. Програє той, на чиєму ході вежа впаде.

«500 злобних карт»

Час гри: 15–120 хвилин
Кількість гравців: 3–20

Якщо ти грав(-ла) у дитинстві в «Питання – відповідь» або «Нісенітницю», то вже знаєш суть «500 злобних карт». У наборі є картки із запитаннями і відповідями, останні роздаються гравцям. Потім ведучий читає одне із запитань і просить одного з гравців прочитати свою відповідь. У результаті поєднання виходить смішним, абсурдним або непристойним – як пощастить. Часто виходить усе разом, тому це гра для повнолітніх із хорошим почуттям гумору.

«Імаджинаріум» (він же Dixit)

Час гри: 30–90 хвилин
Кількість гравців: 4–7

Гра подібна до Alias: потрібно пояснити жестами або малюнками своїй команді слово з картки. Якщо команда встигла відгадати, ти переміщуєшся по ігровому полю в напрямку фінішу. В іншій версії гри можна використовувати звуки, хоча це вже неспортивно. Є версія для дітей, і навіть тематичні версії.

«Опеньки»

Час гри: 30–90 хвилин
Кількість гравців: 3–7

Гравці ділять ролі розумного лікаря, психічно хворого пацієнта з галюцинаціями і двох видимих тільки хворому «глюків». Принцип дуже простий: «глюки» показують пацієнтові різні сцени, він розповідає все це лікарю, а лікар має зрозуміти, що хочуть донести до нього «глюки». Гра шалено весела і довго «не відпускає».

«Колонізатори»

Час гри: 60–120 хвилин
Кількість гравців: 3–4

Величезна ігрова серія, дуже популярна в усьому світі. Тут тобі доведеться проявити свої таланти стратега, економіста і політика, оскільки гра передбачає активний бартерний обмін. Без дару переконання виграти навряд чи вийде.

Bang

Час гри: 20–60 хвилин
Кількість гравців: 4–7

Прокачена версія «Мафії». Тут теж учасникам випадають приховані ролі, які треба буде визначити в процесі гри. Із самого початку всім відомий лише шериф, який мусить виявити бандитів і захистити мирних видобувачів на золотих копальнях. Однак тут важливу роль відіграють додаткові карти-модифікатори, завдяки яким можна навіть убити суперника в перестрілці.

«7 на 9»

Час гри: до 10 хвилин
Кількість гравців: 2–4

Дуже швидка і проста гра на швидкість реакції і підрахунку. Кожному гравцеві роздають карти, а одна кладеться на стіл. Наприклад, на ній намальована цифра 7 і маленька 3. Це означає, що зверху можна покласти або карту 4 (7 – 3), або 10 (7 + 3). Хто швидше зрозуміє це, знайде у себе відповідну карту і покладе її, той молодець. Після цього всім знову доводиться швидко міркувати, які карти можна покласти зверху. Перемагає той, хто першим позбудеться своїх карт. Тільки стеж, щоб інші гравці не дурили тебе.

Uno

Час гри: 15–60 хвилин
Кількість гравців: 2–10

На перший погляд Uno схожа на «7 на 9», але це не зовсім так. Тут теж використовуються карти із цифрами, але рахувати нічого не потрібно. Гравцям також роздають карти, і одна викладається на стіл. Усі ходять по черзі: потрібно зверху покласти карту або того самого номіналу, або тієї самої масті, або одну зі спеціальних карт. Уся суть гри полягає саме в спецкартах (їх можна описати як «підстав товариша»). Вони використовуються для того, щоб не дати іншим гравцям покласти карту і змусити їх пропустити хід або взяти з колоди додаткові карти. Переможцем так само вважається той, хто перший позбувся своїх карт. Про те, коли потрібно вчасно крикнути «Уно!», дізнаєшся з правил сам(-а).

Тож відкладай смартфон, клич друзів і обирай гру на свій смак і настрій.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus