Найпоширеніші схеми шахраїв: небезпеки, що чекають на туристів у 2024

Попередження для подорожуючих

Туристи – одна з головних цільових груп для шахраїв, які часто використовують різні хитрощі. І хоча експерти постійно наголошують туристам, як уникнути шахрайства, зловмисники не відстають, вигадуючи нові хитрощі.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Travel Off Path», ось шість найпоширеніших схем, які злочинці використовуватимуть у 2024 році та поради, як їх уникнути.

1. Тіньові сайти для бронювання

Під час онлайн-бронювання подорожей треба бути особливо обережним. Найкраще купувати авіаквитки та готельні номери безпосередньо у компаній або через відомі платформи, такі як Booking.com або Expedia. Менше відомі веб-сайти для бронювання можуть бути створені з метою крадіжки особистих даних або кредитних карток. Якщо пропозиція здається надто вигідною, порівняно з іншими, ймовірно, це шахраї.

2. Фальшиві знижкові путівки

Ще один шахрайський трюк – фальшиві знижкові путівки, які широко рекламуються в Інтернеті, особливо в соцмережах. Якщо пропозиція здається надто вигідною, можливо, це шахрайство.

3. Громадські зарядні пристрої USB

USB-порти для зарядки стають все більш поширеними у готелях, аеропортах та інших громадських місцях. Але їх можуть використовувати зловмисники для відтворення шкідливого програмного забезпечення. Краще уникати громадських USB-портів та використовувати власний зарядний пристрій або розетку.

4. Громадські Wi-Fi мережі

Підключення до загальнодоступних Wi-Fi мереж може зробити ваш пристрій вразливим для хакерів. Найкраще підключатися до захищених мереж Wi-Fi або використовувати мобільний інтернет.

5. Публікації про подорожі в реальному часі

Не слід ділитися інформацією про свої подорожі в реальному часі, бо це може зробити вас легкою мішенню для злочинців. Краще поділитися враженнями затримкою, коли вже покинете місце.

6. «Неробочі» банкомати

Шахраї можуть використовувати схему з «неробочим» банкоматом, щоб вкрасти дані вашої картки. Якщо незнайомець раптово радить вам використати інший банкомат, це може бути підозрілим.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про світ автобусних турів: емоції, ризики та поради для ідеальної подорожі.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *