У Чехії надаватимуть студентські візи без реєстрації у Visapoint

czech

Міністерство освіти, молоді та спорту Чехії представило уряду проект «Режим студент». Програма дозволить громадянам країн, що не входять до складу Євросоюзу, оформлювати студентські візи без реєстрації в системі Visapoint.

Іноземні студенти чеських вишів зможуть подати заяву на отримання в’їзної візи особисто в посольстві або консульстві держави й протягом двох місяців, за умови виконання необхідних умов, оформити дозвіл на проживання в Чехії.

Передбачають, що користуватися такою системою зможуть громадяни 11 країн, перш за все – України та В’єтнаму, в період із травня по серпень. За місяць візу за спрощеною схемою будуть отримувати приблизно 340 студентів.

Наразі проект передали на розгляд уряду. До слова, систему Visapoint давно критикують через складність отримання місця в черзі на подачу документів. На думку міністерства, проект допоможе уникнути посередників і нецільового використання студентських віз, а також підвищить конкурентоспроможність чеських вишів.

Нагадаємо, Чеська Республіка продовжить та посилить фінансову та експертну підтримку України. Про це раніше зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула під час зустрічі з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

Фото: unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus