На відновлення костелу Святого Миколая потрібно щонайменше 75 мільйонів гривень

imgonline-com-ua-Resize-FvkQztTK7T

Відновлення костелу Святого Миколая в Києві, у якому 3 вересня сталася пожежа, обійдеться щонайменше у 75 млн грн. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Наразі люди і бізнес пожертвували менше як 6 млн. Олександр Ткаченко розповів, що за останні дні команда Мінкульту та Держмистецтва розробила покроковий план подальших дій. Наразі чекають висновків рятувальників, а потім замовлять експерту оцінку масштабу матеріальних збитків.

План дій після оцінки стану костелу:

  • проведення протиаварійних робіт;
  • обстеження та ремонт покрівлі;
  • ремонт конструкцій;
  • реставрація оздоблення костелу (148 мільйонів гривень; фінансується державою).

Також Ткаченко заявив, що станом на 6 вересня на рахунок надійшли 5,84 мільйона гривень. Близько 20 мільйонів представники бізнесу публічно пообіцяли надати.

Крім цього, на період реставрації створили робочу групу. До неї входитимуть представники ГО, бізнесів тощо. Вони контролюватимуть процес, а саме використання коштів та дотримання законодавства України.

Інформацію про те, куди направлятимуть всі кошти, можна буде переглянути за посиланням

Що сталося?

Пожежа у костелі сталася ввечері 3 вересня. Вогонь охопив 80 квадратних метрів, його півтори години гасили 80 рятувальників і 16 одиниць техніки. Постраждалих серед людей не було. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що основною версією виникнення пожежі в костелі є загоряння електродротів усередині дерев’яного корпусу органу, яким було понад 40 років.

Раніше ми писали: Мінкульт хоче зупинити закупівлю книжки «Щоб у 16 не було запізно» до бібліотек через гендерні стереотипи

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus