«На дні»: як у Києві піднімали істерику

на_дні_репортаж

Що робити, коли суспільство виснажене кризою, війною, поганими новинами, відсутністю впевненості в завтрашньому дні, невідомістю перспектив і постійним нагнітанням масової істерії? Залишається хіба що панікувати. Коли долар розміняв третій десяток, людям не залишалося нічого іншого, як почати жартувати з цього. Бо сміх, як відомо, рятує.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

На тлі трагікомічного гумору виникла ідея створити фестиваль паніки й істерики «На дні». У мережі Facebook було близько 40 000 людей, які позначили відмітку «приєднатися» до події. А коли 21 березня наступив довгоочікуваний день початку й долар дорівнював 23 гривням, вхід на фестиваль подешевшав.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

«Студвей» і собі вирішив піти попанікувати. Що побачили? Море креативу: сіль у клітці як рідкісний експонат, атракціон «гречка», поглянути на який можна було за 1 гривню, недорогий вітчизняний хендмейд, вулична їжа, що вирізнялася кризовою невибагливістю,  – кілька на скибці хліба та котлети з цибулі, моркви та капусти (не для вегетаріанців, ні).

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

Локація, де проходив фест, – Національний музей авіації – була обрана напрочуд вдало: місцеві декорації лише додавали особливої атмосферності заходу. Не щодня побачиш ді-джея за пультом у справжньому літаку. Зони відпочинку на зеленій траві під не по-київськи теплим сонцем виправдовували мету події – дозволяли людям відчути, що не все так погано, якщо вони стоять на твердій землі, а над ними безхмарне небо.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

На символічній головній площі фесту, дорога до якої пролягала крізь «Музей ностальгії» (з фотографіями дорогих брендів і розвішаними пакетами з відомих магазинів), людям пропонували поридати над бензином  за 11 гривень, покликати долар за 8 та попрохати гречку подешевшати. Ще там одружували за розрахунком, кепкуючи над одним із можливих способів перемогти кризу, танцювали за їжу та розігрували щось цінне й антикризове.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

Не забули і про одяг. Показ мод «Міські божевільні» зібрав екстраординарні вбрання з бабусиних скринь, дешевих секонд-хендів і просто підручних засобів. Старі портьєри, поліетиленові дощовики, пошматовані міллю сарафанчики – все це одягли на себе моделі, які проходили декоративною червоною доріжкою, розрізаною на кілька шматків. Усе через економію на матеріалах.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

Можна також було зайти до місцевого лекторію та наслухатися лайфхаків – як вижити в умовах жорсткого дефіциту й за відсутності фінансів. «Студвей» так і не зрозумів, щоправда, чи було холоднюче приміщення елементом необхідного декору й атмосфери економії чи просто так вийшло.

на_дні_репортаж

на_дні_репортаж

Але треба віддати організаторам належне: фестиваль був справді на часі та трохи зняв рівень суспільної напруги.

Фото: Ніна Ліщук.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus