На бар Хвильовий на Подолі напали праворадикали

Снимок экрана 2021-11-27 в 13.49.24

26 листопада в 18:39 до входу в бар підійшли невідомі і залили двох охоронців сльозогінним газом. Одразу до воріт підбігли ще 12 незнайомих людей та забігли у двір Хвильового.

Також вони частково розбили меблі, які стояли на терасі закладу — є постраждалі серед тих, кого залили балоном. У нападників випала візитівка організації «Центурія». Про це повідомив співзасновник бару.

В приміщенні бару було близько 15 відвідувачів, троє діджеїв з Берліну та команда ще 3 чоловік. Бармени встигли закрити двері на ключ, але двері почали виламували. Відвідувачі тримали двері, щоб невідомі не потрапили всередину.
Частина відвідувачів та команда заховались в колдрумі та туалетах, щоб не вдихати газ, інша частина продовжували тримати двері.

Серед очевидців була Катерина. Дівчина працювала у барі, коли почула гуркіт і хлопці почали зачиняти вхідні двері: «Ззовні десяток чи більше людей почали вибивати ці двері, потім розбили скло, вибивали всі вікна у закладі. Ми побігли в туалет закриватися, тому що було зрозуміло, що вони можуть забігти. Тоді вони закинули всередину сльозогінний газ».

У дворі лунали крики «смерть підарам», «white power», «достанем пидарасов». Відвідувачі та члени команди почали дзвонити в поліцію та викликали охоронну службу «Шериф».

Коли всі вікна та двері були вибитими, невідомі вибігли з двору та зникли в невідомому напрямку. Весь інцидент тривав близько 5 хвилин. Невідомі покинули двір о 18:42 та направилися до закладів, які розташовані на Кирилівській та Нижньоюрківській (йдеться про клуби К41 та Closer).

Охоронна служба приїхала через 5 хвилин після того, як еквідомі покинули двір. Поліція приїхала через 20 хвинин після закінчення інциденту і почала брати свідчення в очевидців.

Це не перший випадок нападу на бар та перешкоджанню господарської діяльності.

Перший масовий інцидент трапився 6 листопада, тоді близько 150 чоловік прийшли під бар, заблокували вхід у двір, кидали димові шашки та петарди та розмальовували стіни зі сторони Верхнього Валу. Невідомі в той вечір блокували бар двічі. Перший раз півгодини, другий – близько трьох годин. Тоді на виклики та заяви в поліцію приїхала одна партульна машин, поліцейські стояли поруч та спостерігали за всім, що відбувається. Жодної протидії невідомим поліція не чинила.

Після 6 листопада в бар ще кілька разів приходили невідомі. 9 листопада вони забігли у двір в робочий час бару та розмалювали стіни гомофобними та расиськими закликами. Протягом тижня ще кілька разів група людей від 10 до 20 чоловік підходили та від 5 до 20 хвилин блокували роботу бару.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus