Де і як отримати музичну освіту за кордоном

Музика – це універсальна мова людства, яка для одних стала хобі, а для інших – професією. Розповідаємо, як вчать музиці на всіх континентах, а також про найкращу у світі професійну музичну освіту в Європі та Америці. Міксуємо все це з переліком основних вимог для вступу, запитаннями на співбесіді та списком музичних стипендій в найкращих університетах, і вуаля – залишилося вступити.

Читайте також:

Музична освіта в Україні

Якщо подивитись на кількість поданих заяв абітурієнтів за 2016 рік, то музична освіта у нас пасе задніх – у найкращому випадку кількість заяв доходить до 100, а в багатьох музичних закладах зовсім дорівнює нулю. Навіть у Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра найбільше заяв подали на спеціальність естрадного співу – 26. І це при тому, що українці вважаються співучою нацією.

Непопулярність музичної освіти можна пояснити її недосконалістю. По-перше, домінують теоретичні знання, і навички їхнього практичного застосування у студентів майже відсутні. По-друге, предмети ізольовані один від одного, а у кожного педагога своя вузька спеціалізація. Це призводить до отримання розрізнених знань. По-третє, в музичних закладах банально не вистачає як сучасних технологій, так і досвіду користування ними у викладачів. Через вищеперераховані недоліки українці бажають отримати музичну освіту за кордоном.

Як вчити англійську за допомогою пісень

Реклама

Яка вона – музична освіта за кордоном

Інша справа – музична освіта в Канаді, США та країнах ЄС. Студенти тамтешніх вишів отримують гарні перспективи та високу вірогідність працевлаштування. Часто студенти вчаться у відомих професорів та справжніх професіоналів. Наприклад, відомий тромбоніст Рональд Баррон, у колекції якого численні нагороди та успішні сольні записи, 18 років викладав в Консерваторії Нової Англії.

У іншому кінці світу теж стрімко розвивається музична освіта як в університетах, так і в школах. В Австралії вже 10 років існує проект Music: Count Us In. Це найбільша австралійська шкільна ініціатива, яка має на меті заохотити дітей до вивчення музики. Учні багатьох шкіл складають пісні та відправляють їх на розгляд журі. Фіналісти збираються на масштабному воркшопі, щоб скласти та записати пісню року. Потім її розповсюджують між школами та іншими навчальними закладами. Під час занять відбуваються репетиції, а в обраний організаторами день та час її співають у школах, парках, пляжах, концертних залах та навіть у Парламенті!

Сусідня Нова Зеландія теж реалізує масштабні ініціативи. З 2001 року відомі музиканти країни проводять заняття у школах. Це не просто майстер-класи, адже заняття входять до шкільної програми.

Музична освіта та взагалі музична індустрія Азії зазнає впливу західної культури. Особливо це помітно в Японії, Південній Кореї та Китаї. Чого тільки вартий Боллівуд в Індії, на розвиток якого значно вплинули західні музичні канали, особливо МТV.

На Середньому Сході музична освіта менш розвинута, тому запускають проекти для її сприяння. Діяльність організації EMMA for Peace («Європейсько-середземна музична академія за мир») має на меті сприяти культурному діалогу між Середземномор’ям та Середнім Сходом. Вона вже об’єднала музичні заклади, університети та благодійні організації у цих регіонах. Подібна ініціатива існує і в Африці.

В більшості країн Латинської Америки діє програма El Sistema («Система»), що надає музичну освіту дітям з найнижчих ланок суспільства. Здебільшого їх об’єднують у хори та оркестри. Дана ініціатива, яка розпочалась у гаражі 30 років тому у Венесуелі, стала певним «соціальним ліфтом», засобом інтелектуального та соціального розвитку .

Успіх «Системи» у Венесуелі надихнув не тільки латиноамериканські країни, але і США, Іспанію, Італію, Індію та Шотландію на створення подібних проектів.

Де і як отримати музичну освіту

Можна поїхати до Шотландії, щоб удосконалити свою гру на волинці або до Австралії, щоб оволодіти духовим інструментом аборигенів – діджеріду. Індія – ідеальний варіант для тих, хто хоче поповнити свою колекцію гітар. Там навчать грати на ситарі. Якщо ти твердо вирушив здобути вищу музичну освіту за кордоном, то ось одні з найкращих варіантів.

США

Країна, в якій зародилась поп-музика та яка визначає основні тенденції її розвитку. Вплив музикальної індустрії Америки та Великобританії перетворив поп-культуру на справжній мейнстрим. Навіть якщо подивитись на список пісень, які найкраще продавались за всі часи, то пісні американських виконавців складають більше 50 % переліку.

Ще один із найвідоміших внесків Америки до розвитку світової музики – театри на Бродвеї, де часто відбуваються музичні вистави та народжуються справжні хіти.

Тепер нікого не здивує той факт, що музична освіта в Америці є найбільш популярним напрямком серед абітурієнтів. Основною причиною є висока вірогідність працевлаштування. Спеціалісти з музичною освітою необхідні в усіх державних та приватних освітніх закладах. Основними напрямками музичної освіти вважаються сучасна музика, мюзикли, музичний бізнес та продюсування.

Перелік університетів, що надають найкращу музичну освіту в США:

 1. Джульярдська школа в Нью-Йорку (Juilliard School).
 2. Музичний коледж Берклі в Бостоні (Berklee College of Music).
 • Кертісовий інститут музики у Філадельфії (Curtis Institute of Music).
 • Північно-західний університет в Іллінойсі (Northwestern University).
 • Індіанський університет в Блумінгтоні (Indiana University).
 • Швеція

  Якщо ви хочете навчитись писати якісну музику, яка стане стовідсотковим хітом, то всі дороги ведуть до Швеції. Саме тут навчались такі талановиті автори як Макс Мартін, Кристіан Лундін, Йорген Елофссон тощо. Макс Мартін створив 17 хітів, починаючи з 1999-го року. Йому належать такі пісні як It’s My Life для Bon Jovi, Womanizer для Брітні Спірс, Raise Your Glass для Pink, Whataya Want from Me для Адама Ламберта та інші. За посиланням можна знайти ширший перелік хітів шведських композиторів.

  Та шведи вміють не тільки якісно писати пісні, але і виконувати їх. Країна вигравала шість разів конкурс «Євробачення», а це другий кращий результат серед конкурсантів після Ірландії (7 нагород). Також Швеція 23 рази потрапляла до ТОП-5 з початку участі в конкурсі у 1958 році.

  Такому успіху шведські виконавці та автори пісень можуть завдячувати шкільній програмі. Якісну музичну освіту отримують у всіх школах без виключення ще з 1940-х рр. У спеціалізованих закладах її вартість не перевищує $100 за семестр. Проте 30 % дітей отримує музичну освіту безкоштовно. Якщо учень не може дозволити собі купити музичний інструмент, то його можна орендувати майже за дарма.

  ТОП університетів Швеції з найкращою музичною освітою:

  1. Королівська вища музична школа в Стокгольмі (Royal College of Music, Stockholm).
  2. Гетеборзький університет (University of Gothenburg).
  3. Лундський університет (Lund University).

  Великобританія

  Британці – одна з найбільш креативних націй у світі (хоча трохи відстають від шведів, які посіли 1 місце, та американців, які розташувались на другому). Більше того, країна є світовим лідером у музичній освіті. У результаті музична індустрія у Великобританії є одним із найперспективніших секторів економіки. У 2014 році її внесок в економіку країни склав 4,1 мільярдів фунтів стерлінгів. Також музична індустрія забезпечує 117 000 людей роботою на постійній основі.

  Великобританія славиться і музичним туризмом. Тільки за 2015 рік країну відвідало 10,4 мільйонів «музичних» туристів, а дохід склав 3,7 мільярдів фунтів стерлінгів.

  ТОП університетів:

  1. Королівський коледж музики в Лондоні (Royal College of Music).
  2. Королівська музична академія в Лондоні (Royal Academy of Music).
  3. Ґілдхоллська школа музики й театру в Лондоні (Guildhall School of Music and Drama).
  4. Единбурзький коледж мистецтв (Edinburgh College of Art).

  Австрія

  Повітря в самій Австрії насичене історією. Саме тут жили та писали музику такі легендарні композитори як Моцарт, Шуберт, Вівальді та інші. Австрію вважають місцем народження класичної музики, тому не дивно, що саме вона стала основним напрямком музичної освіти разом із написанням композицій та виконавськими видами мистецтва.

  Проте вступити до австрійських музичних університетів не так просто, абітурієнти далеко не з першого разу складають вступні іспити. Набагато лояльніша музична освіта в спеціалізованих школах, де вартість навчання відносно низька (близько $100 за семестр). Музична освіта для малозабезпечених є безкоштовною. Таким чином, кожний має рівні можливості, щоб оволодіти будь-яким інструментом.

  Де здобути музичну освіту в Австрії:

  1. Віденський університет музики й виконавського мистецтва (University of Music and Performing Arts).
  2. Консерваторія імені Шуберта у Відні (Franz Schubert Conservatory).
  3. Моцартеум (консерваторія в Зальцбурзі, Mozarteum University of Salzburg).

  Франція

  У всьому світі країна відома як осередок музики епохи романтизму, традицією класичної музичної теорії, а також своїми консерваторіями світового класу. Сьогодні Франція – це бурхливе джерело музичних інновацій, яке приваблює композиторів та виконавців з усього світу. Саме тому основними напрямками музичної освіти є музичні технології та класика. До речі, саме у Франції зародилась комп’ютерна та спектральна музика.

  Здобути музичну освіту у Франції нелегко. Здебільшого через те, що навчання доволі тривале, фінальний диплом можна отримати у віці 26 років (деякі його отримують і в 30). Про підробіток варто теж забути, бо навчання займає багато часу та сил.

  Найвідоміші музичні заклади, які надають якісну музичну освіту у Франції:

  1. Паризька вища національна консерваторія музики й танцю (Conservatoire de Paris).
  2. Ліонська консерваторія (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon).
  3. Тулузький університет (University of Toulouse).

  Чехія

  Якщо ти виконавець джазу, то продовжувати своє навчання радимо в Чехії. Вважається, що Прага – одне з найкращих місць джазових та класичних виступів. Також місто стало центром кіно-музичної культури та індустрії, симфонічних виступів, опери, театру, музичного бізнесу та технологій.

  Цікаво, що учні виступають не тільки слухачами під час занять, але і можуть відчути себе композиторами, експериментуючи у складанні пісень та музики. Основні акценти в університеті робляться на джазі, музичному бізнесі та виступах, складанні пісень, написанні музики та зйомках фільмів.

  Чеські виші, які славляться гарною музичною освітою:

  1. Празька академія виконавських мистецтв (Academy of Performing Arts in Prague).
  2. Празька консерваторія (Prague Conservatory).
  3. Університет Палацького (Palacky University).

  Перелік вимог для отримання вищої музичної освіти за кордоном

  Кожен виш має свій перелік вимог до абітурієнтів. Підготували приблизний та найбільш поширений список вимог для бажаючих вступити на музичні спеціальності до закордонних ВНЗ:

  • Необхідно здати TOEFL\IELTS, якщо навчання в обраному виші відбувається англійською мовою.
  • Основні документи: аплікаційна форма, CV\резюме.
  • Обов’язковим є прослуховування в університеті. У випадку, якщо це неможливо зробити, то треба надати невідредагований музичний відео-запис.
  • Необхідно закінчити шкільний клас з певного музичного інструмента, якщо плануєте вступати на відповідну спеціальність.
  • В деяких вишах треба пройти співбесіду.

  Ще один лайфхак стосується співбесіди. Ось приблизний перелік запитань, які часто задають в приймальних комісіях музичних університетів:

  • Які ваші цілі та найближчі плани на майбутнє?
  • Як даний університет може допомогти в їхній реалізації?
  • Чому ви вирішили зайнятись музикою та що вас мотивує?
  • Які ваші сильні та слабкі сторони?
  • Які ваші професійні плани?
  • Чи готові ви до навчання у даному закладі?
  • Чому ви хочете навчатись у даному ВНЗ?

  За посиланнями ви знайдете рекомендації, як успішно пройти співбесіду та презентувати себе по скайп-співбесіді.

  музика

  Стипендії для іноземних студентів

  На щастя, є можливість покрити витрати на навчання. Більшість вишів надають стипендію іноземним студентам, але щоб отримати її часто необхідно мати попередні досягнення у музичній сфері.

  Найпривабливіші стипендії:

  Шукай більше стипендії за посиланням та вступай до університету своєї мрії!

  Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

  Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

  comments powered by Disqus