МОЗ відсторонило ректора НМУ імені О. Богомольця (оновлюється)

pexels-photo-127873

Міністерство охорони здоров’я відсторонило ректорку Національного медичного університету імені О. Богомольця Катерину Амосову від виконання обов’язків.

Причина – у виші не провели обов’язкового ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок». Тепер відомство створює комісію для аналізу цієї ситуації і вжиття відповідних заходів.

ОНОВЛЮЄТЬСЯ

На сторінці цієї ходи проти корупції у НМУ імені О.Богомольця з’явилося відео мітингу.

Айнур Багірова розповіла, що в учасників мітингу розпитували на камеру, хто вони і навіщо прийшли. Виявилося, що це – школярі. НМУ ТБ збирається змонтувати відео про сьогоднішні події. У ЗМІ також шириться інформація про те, що на мітинг під МОЗ прийшли не студенти університету.

Приблизно о 15:00 хода все ж почалася. Студенти протестують проти корупції у виші з відповідними банерами і вимагають в Уляни Супрун звільнення Катерини Амосової з посади ректорки НМУ імені О.О. Богомольця.

Водночас на телеграм-каналі Студпарламенту НМУ з’явилася інформація, що «організатори вочевидь не набрали достатньо людей і пропонують випадковим перехожим приєднатись до ходи за 400 грн. Пішли в бік МОЗу, створювати красиву картинку для камер».

photo_2018-02-21_15-53-43

Айнур Багірова каже, що студенти, працівники вишу і декани не впізнають на мітингу студентів вишу.

З’явилася інформація, що анонсована на 21 лютого, о 14:00 хода проти корупції у НМУ імені О.О. Богомольця «Корупція вбиває» не відбулася. Зараз у ректораті присутні студенти вишу та журналісти телеканалів ІСТV та 1+1.

28342966_163764670944681_190088833_o (1)

Айнур Багірова, студентка 5 курсу медичного факультету № 1, у коментарі нашому виданню розповіла, що «журналісти вважали, що це ми, студенти, робимо цю акцію, цю ходу. Але від себе ми поклали квіти. Усе інше – спекуляція. Зараз прийшли інші студенти і спекулюють смертю дівчини. Вимагають посадити Амосову за грати. У сам ректорат до нас не заходили, їхня ціль незрозуміла».

Сьогодні, 21 лютого, кілька годин тому на сторінці МОЗ у Фейсбуці з’явилося роз’яснення ситуації: «Міністерство здивоване та стурбоване такою позицією керівництва НМУ та особисто відстороненої від виконання обов’язків ректора Амосової К.М., оскільки блокування роботи офіційно призначеного в.о.ректора призводить до зриву навчального процесу, що безумовно відобразиться на якості підготовки майбутніх лікарів. Вранці 21 лютого МОЗ України направило в НМУ та Центр тестування лист з вимогою надати до 13:00 усю необхідну документацію для розгляду комісією справи щодо не забезпечення проведення в університеті обов’язкового ліцензійного іспиту «Крок 1. Стоматологія». Сподіваємося, що інтереси студентів, які стали заручниками ситуації, нинішнє керівництво НМУ таки поставить вище будь-якого свого кар’єрного благополуччя».

Ми продовжуємо стежити за ситуацією і будемо тримати вас у курсі подій.

21 лютого об 11 ранку під стінами Кабінету міністрів почався мітинг студентів НМУ імені О.О. Богомольця.

28312759_163732220947926_1894194399_o

28342486_163732267614588_1554503231_o

Сьогодні, 21 лютого, студенти НМУ імені О.О. Богомольця з восьмої ранку у ректораті. Айнур Багірова, студентка 5 курсу медичного факультету № 1, у коментарі нашому виданню розповіла, що «студенти влаштували День відкритих дверей – ставлять запитання та очікують відповідей. Ніхто не пройшов через студентів, бо ніхто не може відповісти їм. Вчора теж був такий день. Ми хочемо відповідей і не допустимо саботажу».

28236522_163706894283792_195149171_n

28309471_163707500950398_1102179396_o

28310321_163706904283791_511121565_o

Фото зроблені сьогодні зранку.

Об 11 ранку студенти запланували зустріч-мітинг біля Кабміну. А на 14:00 запланована хода проти корупції у виші від будівлі університету.

ОНОВЛЕНО

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я, Уляна Супрун, зазначила, що «сьогодні одночасно в усіх медичних ВНЗ України, які готують лікарів-стоматологів, мав відбутися ліцензійний іспит «Крок 1. Стоматологія». Єдиний навчальний заклад, що не провів іспит за графіком — Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.

Графік проведення іспиту попередньо був погоджений МОЗ. 2 лютого Міністерство звернулося до керівництва університету з вимогою забезпечити проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів освіти, відповідно до умов Контракту між МОЗ України та ректором НМУ ім. О. О. Богомольця Амосовою К. М.

Натомість договір між університетом та Центром тестування – єдиною уповноваженою на проведення ліцензійних іспитів «Крок» організацією — так і не було укладено. Як наслідок студенти 3 курсу стоматологічного факультету НМУ позбавлені можливості скласти обов‘язковий для продовження навчання іспит.

Ми вважаємо цю ситуацію неприпустимою, адже її заручниками стали студенти, позбавлені можливості вчасно здати обов‘язковий іспит та продовжити своє навчання. МОЗ України здійснить необхідні заходи для забезпечення проведення іспитів в університеті імені Богомольця для студентів».

20 лютого МОЗ провело прес-брифінг, присвячений ситуації із ліцензійним іспитом «Крок», який сьогодні не змогли скласти студенти-стоматологи НМУ імені О. Богомольця. Представник МОЗ наголосив, що відсторонення ректорки пов’язане саме з цим випадком, а не з самогубством іноземної студентки. Також відомство не має жодного стосунку до відсторонення заступниці декана по роботі з іноземними студентами Тетяни Тімохіної. Заяви Катерини Амосової про те, що на неї чинився тиск, а також про те, що виш все ж перерахував кошти за проведення іспиту у Центр тестування, у МОЗ назвали такими, що не відповідають дійсності.

На сайті вишу сьогодні, 20 лютого, з’явилася інформація про те, що «у процедурі тимчасового відсторонення ректора Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерини Амосової від виконання обов’язків керівника вищого навчального закладу, її адвокат не бачить підстав і буде оскаржувати таке рішення Міністерства охорони здоров’я України в судових інстанціях». Зокрема, Катерина Амосова подасть заяву в НАБУ через підозри у зловживаннях у МОЗ.

Також на сайті НМУ імені О. Богомольця оприлюднили Акт відсутності працівників Центру тестування МОЗ України на іспиті «Крок 1. Стоматологія».

У соцмережах з’явилася інформація про те, що чоловік Катерини Амосової виділив кошти на організацію наметового містечка під МОЗ. Вимога – поновлення на посаді ректорки.

Студентський парламент НМУ імені О.О.Богомольця на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував допис, у якому йдеться про те, що «нам набридло бути пішаками в руках «дорослих» з відповідних установ. Ситуація з КРОК – виявилась лише приводом відсторонити законного ректора НМУ, обраного колективом, що почала реформи, які вдарили по кишені старих корупціонерів. Усе, що відбувається зараз – це опір старої системи, але ми не здамося без бою. Ми заблокували вхід до ректорату для будь-якого псевдо в.о., як робили це у 2014 році, тож аби увійти йому доведеться переступити через голови студентів».

З’явилася інформація, що нового в.о. ректора Михайла Захараша не пускають на робоче місце в Національний медичний університет імені Богомольця. Не пускають самі студенти, бо кажуть, що він їх не влаштовує.

Нагадаємо, що біля НМУ імені О. Богомольця учора влаштували акцію через самогубство студентки. Учасники акції звинуватили керівництво університету у корупції. А Київська місцева прокуратура № 9 вже розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства студентки НМУ імені О. Богомольця Мукаддас Насирлаєвої з Туркменістану.

Сьогодні на прес-брифінгу представник МОЗ сказав, що міністерство співчуває батькам загиблої дівчини, а учора відомство через посольство передало свої співчуття послу Туркменістану.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus