Очільниця МОЗ звинуватила керівництво двох вишів у саботажі та зриві навчання

Suprun

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала дії керівництва Одеського національного медичного університету та Національного медичного університету ім. Богомольця саботажем і зривом навчального процесу.

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

За її словами, саме щодо цих двох університетів МОЗ найчастіше отримувало скарги щодо серйозних зловживань, тотальної корупції та свавільної поведінки ректорів та їхнього оточення у різних вишах.

Колишні ректори університетів Катерина Амосова та Валерій Запорожан порушували умови своїх контрактів з МОЗ, через що й були звільнені. На їхні місця МОЗ обрало виконувачів обов’язки ректорів.

«В обох випадках виконуючим обов’язків, призначеними Міністерством, були створені максимальні перешкоди – в доступі до робочого місця, необхідної документації та в цілому забезпечення нормального функціонування університетів. Колишнє керівництво цих навчальних закладів активно саботує їхню діяльність та усіма можливими засобами зриває навчальний процес», – зазначила Супрун.

Обидва колишні ректори користуються послугами однієї юридичної фірми і діють за однаковим алгоритмом.

Як стверджує Супрун, колишнє керівництво університетів використовує невеликі групи лояльних студентів чи аспірантів, створює інформаційні провокації, залякує викладацький склад і використовує тітушок.

Крім того, Київський окружний адміністративний суд зупинив дію наказів МОЗ щодо призначення в. о. ректорів ОНМедУ та НМУ і заборонив міністерству призначати на цю посаду будь-кого.

«До того ж, сьогодні отримала повідомлення від викладачів університету Богомольця, що адміністрація розпочала незаконне примусове звільнення тих, хто відмовився активно підтримати колишню ректорку», – повідомила голова МОЗ.

Щодо Одеського медвишу, Запорожан, який керував Одеським вишем з 1994 року, захопив будівлю ректорату. Колишня адміністрація всіма засобами намагається утриматись при владі начебто навчальні заклади, викладачі та студенти є якимось феодальним спадковим володінням, йдеться у повідомленні очільниці МОЗ.

Фото: dnepr.info.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus