Мотиваційний лист: види й особливості

How-to-create-the-perfect-cover-letter

Щоб бути кимось у нинішньому світі, не достатньо просто мати енний набір скілів чи вміти все на світі. Потрібно свої вміння задокументовувати: у резюме, портфоліо, а також – мотиваційних листа. Останнім часом їх вимагають на всі міжнародні і деякі українські програми обміну, на стажування, навчання, при працевлаштуванні, участі у проектах тощо. Досвідчена аплікантка, учасниця програми «Еразмус Мундус» Ірина Сагайдак допомогла «Студвею» розібратися у видах мотиваційок і особливостях їх написання.

В англійській мові є багато різних термінів, які зазвичай перекладаються на українську як «мотиваційний лист». Найширшим поняттям, мабуть, буде «cоver letter» ─ супровідний лист. Далі йдуть «motivation letter» , «statement of purpose», інколи навіть «project essay» тощо.

Загалом, супровідний лист ─ це документ, що подається разом із вашим резюме і коротко розповідає про ваш досвід і мотивацію до участі у конкретній програмі. Його призначення: наголосити на власних якостях і частині досвіду з резюме, найбільш пов’язаній із позицією, на яку аплікант подає документи, а також додати ті моменти, які не було змоги вказати в резюме.

 

Зазвичай виділяють три основні типи супровідного листа:

  1. Аплікаційний лист (Application Cover Letter).

Це мотиваційний лист, який супроводжує резюме, пояснює, чому ви підходите на конкретну позицію (включаючи ваш досвід і мотивацію) і чому вас потрібно вибрати серед усіх інших кандидатів

  1. Лист зацікавленості (Letter of Interest/Prospecting Letter).

Лист, який надсилається компаніям з метою інформування її керівників про те, що ви зацікавлені в позиціях, вакансії на які є відкриті зараз або ж можуть з’явитись у майбутньому.

  1. Направляючий супровідний лист (Referral Cover Letter).

Цей тип листів слугує рекомендацією для вас на роботу в компанії і базується на вашому попередньому досвіді. Він може бути написаний не вами, а людиною, яка вас рекомендує.

 

При подаванні на програму навчання чи обміну за кордоном так само, як і на різні міжнародні заходи, використовується перший тип супровідного листа – аплікаційний лист. Надалі у текстах я називатиму його просто мотиваційним листом.

Також міні-мотиваційними листами можна вважати розлогі питання в анкетах, які іноді пропонують заповнити аплікатам на міжнародні програми. Їхньою метою є зрозуміти мотивацію учасника та його відповідність позиції.

Фото: cloudfront.net

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus