Освітній центр «Мораша Оламі»: можливість для студентів з єврейськими коренями

morasha1

«Мораша Оламі» – це платформа для реалізації і розвитку сучасної єврейської молоді незалежно від релігійного і професійного статусу. В Центрі запевняють: бути частиною міжнародної спільноти єврейської молоді «Оламі» не лише почесно – це можливість побачити світ і поспілкуватися з однолітками з різних країн. Студенти отримують щомісячну стипендію, а також призи за участь у заходах.

Єврейський молодіжний освітній центр «Мораша Оламі» був заснований в 2013 році в Києві педагогом зі Швейцарії, рабином Мордехаєм Нойвиртом спільно з всесвітнім об’єднанням єврейської молоді «Оламі». Перша назва Мораша Оламі – «Центр єврейських ініціатив Мораша» (Morasha Jewish Initiative Center). Головною метою Центру є відродження національної самосвідомості єврейської молоді та ознайомлення її з духовною та історичною спадщиною єврейського народу (Мораша з івриту – «спадщина»).

Центр проводить заходи в неформальному, живому і креативному стилі, поєднуючи оригінальні навчальні курси і тренінги з запальними, концептуальними івентами і вечірками, які стали візитівкою центру в єврейському Києві.

Першими навчальними програмами Центру стали курси серії «Unlock Your Judaism», а також різні майстер-класи, які проводять активісти центру і запрошені фахівці.

З 2014 року викладачі центру почали розробляти і проводити власні авторські курси: «Алеф-Бет – ДНК світобудови» (про таємниці букв мови Творіння Світу), «Лайфхак з Тори» (ноу-хау для сучасного життя), «What is Love» (Про кохання загалом і не тільки). Крім того, уже третій рік успішно працює проєкт розвитку ораторського мистецтва для студентів, які готують доповіді на різноманітні теми в форматі TED і виступають із ними у Центрі. З часом багато хто зі слухачі стає викладачем, лектором чи мотиватором.

«Оламі» об’єднує сотні єврейських молодіжних організацій по всьому світу. Студенти беруть участь у міжнародних івентах Оламі і регулярно подорожують за кордон в тури, організовані центром. Улюблений – семиденний тур в Лондон, що проводиться з 2015 року. Там студенти не лише гуляють і відвідують культурні та історичні пам’ятки, але й знайомляться з місцевою єврейською спільнотою. Серед євреїв Лондона – впливові бізнесмени та інвестори, працівники міністерства фінансів Великої Британії та інших міністерств, суддя королівського кримінального суду і навіть юридичний радник королеви Великої Британії.

morasha2Вихованці «Мораша Оламі» побували в Іспанії, США, регулярно їздять до Ізраїля і подорожують Україною. Усе це доступно студентам, які беруть участь в міжнародних молодіжних самітах Оламі. Останні саміти проходили в Сан-Паулу (Бразилія), Бірмінгемі (Великобританія) і Мадриді і Кордові (Іспанія).

Протягом цього року, з огляду на непросту ситуацію в світі через пандемію COVID-19, Центр «Оламі» ініціював і провів низку глобальних онлайн-івентів для всіх проєктів партнерів «Оламі», до яких залучають студентів. Це були призові вікторини, музичні онлайн-концерти за участю єврейських виконавців світового масштабу.

«Мораша Оламі» – це завжди нові знайомства, зв’язки і постійний особистісний розвиток. У Києві Центр співпрацює з відомими лідерами думок і успішними людьми. Наприклад, бізнес-тренер Іцхак Пінтосевич часто ділиться зі студентами своїм багатим досвідом і знаннями.

Випускники Центру досягають значних успіхів у кар’єрі, створюють свої бізнеси і працюють у великих компаніях зі світовим ім’ям, продовжуючи своє духовне зростання. Деякі випускники переїхали жити в інші країни – Ізраїль, Велику Британію, США та інші.

Популярність центру зростає щороку. У 2019 році вже понад 130 чоловік долучилися до різних заходів і програм «Мораша Оламі».

Заповнити анкету для участі

З усіма запитаннями пиши в особисті повідомлення на сторінці @morasha_olami або на пошту morashaolamikiev@gmail.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus